Reklama

Protest północnych osiedli. Chcą zmian w koncepcji remontu mostu Osobowickiego

14/01/2020 11:12

Radni północnych osiedli Wrocławia protestują przeciwko koncepcji przebudowy mostu Osobowickiego. Są pewni, że po zwężeniu jezdni dla kierowców na potrzeby komunikacji miejskiej i dwukierunkowej drogi rowerowej, mieszkańców czeka paraliż komunikacyjny. 

Przetarg na projekt przebudowy zabytkowego mostu Osobowickiego magistrat ogłosił pod koniec ubiegłego roku. Niedawno otworzył oferty i teraz je analizuje. Wiadomo jedynie, że wszystkie przekraczają budżet gminy na ten cel


Tymczasem do prezydenta Jacka Sutryka trafiło już drugie pismo w tej sprawie. Autorem pierwszego był Michał Kurczewski, radny Prawa i Sprawiedliwości, który uważa, że remont, przeprowadzony według wytycznych miasta, będzie krzywdzący dla kierowców. W podobnym tonie wypowiedzieli się we wtorek, podczas spotkania przed Ratuszem, radni północnych osiedli Wrocławia.

Reklama

Uważają oni, że remont, choć potrzebny, jest robiony pochopnie i według nieprzemyślanych założeń. Mają też pretensje o brak konsultacji społecznych, które ich zdaniem powinny być przeprowadzone z mieszkańcami północnego Wrocławia.


- Wytyczne remontu, przedstawione w treści przetargu, zostały stworzone przez osoby, które nigdy nie podróżowały tym mostem w godzinach szczytu. Już teraz wyodrębnienie buspasów na ul. Reymonta i na moście Osobowickim przyniosło ogromne utrudnienia komunikacyjne. Aby dojechać do naszych osiedli, w korku stoi się już od skrzyżowania ul. Pomorskiej z ul. Dubois - ocenia Grzegorz Maślanka, przewodniczący zarządu osiedla Karłowice-Różanka.

Reklama

Radni protestują przeciwko zwężeniu jezdni, połączeniu ruchu samochodowego z torowiskiem oraz budowie dwukierunkowej drogi rowerowej przy zachowaniu obustronnych chodników. Postulują m. in. budowę równoległej, lekkiej kładki dla pieszych i rowerzystów oraz zachowanie lewoskrętu w ulicę Osobowicką. 


"Apelujemy o zmianę wytycznych dotyczących remontu mostu Osobowickiego zawartych w przetargu nieograniczonym i uwzględnienie zgłoszonych przez nas postulatów i zastrzeżeń. Dokonywanie tak znacznych zmian w organizacji ruchu na moście Osobowickim bez konsultacji z mieszkańcami uważamy za lekceważenie nas w debacie o przyszłości naszego miasta i naszych osiedli. Oczekujemy, że w terminie miesięcznym zorganizowane zostaną przez Państwa konsultacje społeczne w sprawie remontu mostu Osobowickiego" - czytamy w piśmie do prezydenta Jacka Sutryka, który podpisały cztery osiedla: Osobowice-Rędzin, Karłowice-Różanka, Polanowice-Poświętne-Ligota i Lipa Piotrowska. 

Reklama

Przedstawiciele miasta, którzy wyszli do protestujących przed Ratuszem radnych, zapewniają, że klamka jeszcze nie zapadła.


- Uwagi mieszkańców i radnych mogą zostać uwzględnione na etapie projektowania remontu przeprawy. Natomiast z naszej analizy wynika, że na moście zmieszczą się zarówno jezdnia na samochodów, jak i torowisko, chodniki oraz droga rowerowa - mówi Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji. 


 


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości