Reklama

Przy autostradowej obwodnicy Wrocławia powstanie łącznik drogowy

19/05/2021 09:44

Wrocławski magistrat przygotowuje się do budowy łącznika drogowego między ulicami Rakietową oraz Żwirki i Wigury. Niedawno otrzymał decyzję ZRiD, która pozwala na uruchomienie procedur przetargowych.

Łącznik między Rakietową oraz Żwirki i Wigury ma za zadanie odciążyć zakorkowane osiedle Muchobór Wielki. Będzie też alternatywną trasą do i z Wrocławia dla mieszkańców podwrocławskiego Smolca.

- W realizacji tej inwestycji finansowo partycypować będzie deweloper i Gmina Kąty Wrocławskie, jako że przedłużenie Osi Inkubacji odciążając Muchobór usprawni jednocześnie połączenie pomiędzy Wrocławiem a Kątami Wrocławskimi - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.


Droga została zaprojektowana w standardzie istniejącego odcinka osi - powstaną tam jezdnia, odwodnienie, chodnik, droga rowerowa oraz oświetlenie. Prace budowlane potrwają 6-7 miesięcy.

Reklama

- W pierwszej kolejności wykonamy jezdnię z odwodnieniem i most, w drugim etapie: ciąg pieszo-rowerowy z MKT (siecią miejskich teletechnicznych kanałów kablowych - przy. red.) i oświetleniem - zapowiada Sutryk.


mgo/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości