Reklama

Pub z Wrocławia zamyka kuchnię. Powodem ceny cukru

01/08/2022 14:36

Przetrwaliśmy jeden lockdown, przetrwaliśmy i drugi, ale obecna cena cukru nas powaliła - ogłosili na Facebooku właściciele Bistro Narożnik z wrocławskiego Nadodrza. Z powodu rosnących cen cukru lokal zamknął dziś swoją kuchnię. Będzie nieczynna do odwołania.


"Przetrwaliśmy jeden lockdown, przetrwaliśmy i drugi, ale obecna cena cukru nas powaliła. Dlatego z przykrością informujemy, że od poniedziałku jesteśmy zmuszeni zamknąć kuchnię Bistro Narożnik do odwołania. Ni e zostawimy Was bez niczego. Już wkrótce dopniemy dla Was nowe propozycje przekąsek" - poinfomowało Bistro Narożnik na Facebooku.
 
W komentarzach właściciel pubu tłumaczy, że był to skrót myślowy. "Od dawna borykamy się z niemożnością znalezienia odpowiednich kucharzy, do tego dochodzą podwyższone koszty prowadzenia kuchni oraz inne elementy składowe prowadzenia działalności gastronomicznej, co w naszym wypadku zaskutkowało nieopłacalnością prowadzenia kuchni" - precyzuje.
 
Bistro Narożnik działa od kilku lat przy ul. Rydygiera 30. Jest to pub z piwem rzemieśniczym, w którym można było zjeść takie dania jak fish&chips, smażony ser, tortille, burgery i sałatki. Teraz najprawdopodobniej menu zostanie mocno okrojone. Lokal skrócił też godziny otwarcia - od sierpnia działa codziennie od godz. 15 do północy.
 
Przypomnijmy, że w Polsce w ostatnim czasie w szybkim tempie rośnie cena białego cukru. Kilogram można kupić już za 5-6 zł. Sieci handlowe wprowadziły ograniczenia w zakupach - ja jednym paragonie można kupić 5 lub 10 kg cukru, w zależności od sklepu.
 

 



Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości