Reklama

Radni postanowili: wywóz śmieci z Wrocławia będzie droższy

22/12/2022 18:09

Podwyżka stawek za wywóz odpadów z terenu nieruchomości stała się faktem. Rada Miejska Wrocławia przyjęła uchwałę zmieniającą stawki za odbiór śmieci.

Podczas czwartkowej sesji rady miejskiej wrocławscy radni podjęli decyzję o podwyżkach i zmianie systemu naliczania opłat za wywóz odpadów. Od lutego każdy mieszkaniec Wrocławia za wywóz śmieci będzie płacił miesięcznie 41,24 zł w przypadku śmieci posegregowanych, a w przypadku braku segregacji odpadów - 82,48 zł. Dla rodzin wielodzietnych (z co najmniej trójką dzieci) przewidziana jest 40-procentowa ulga.


Na razie wrocławianie płacą 25,50 zł za każdego mieszkańca budynku wielorodzinnego, jeśli na jedną osobę przypada 27 mkw. lub więcej. Jeśli ten metraż jest mniejszy, stawka wynosi 1,2 zł od osoby za każdy metr kwadratowy. Mieszkający w budynku, w którym znajduje się nie więcej niż 4 mieszkania, płacą od osoby 29,50 zł. Natomiast jeśli śmieci nie są segregowane, stawki te są dwukrotnie wyższe.

Reklama

W głosowaniu wzięło udział 36 radnych, w czego 20 osób zagłosowało za podwyżkami, a 16 - przeciwko nim. Uchwałę zmieniającą stawki poparli radni z klubu prezydenta Jacka Sutryka, natomiast radni PiS i Nowej Nadziei (niejednogłośnie) próbowali się jej sprzeciwić. 



 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości