Do kupienia jest 85 procent udziałów Dolnośląskiego Zakładu Usługowo-Produkcyjnego Dozamel z Wrocławia – ministerstwo Skarbu Państwa zaprosiło do negocjacji potencjalnych inwestorów. To już druga próba prywatyzacji spółki.
Skarb Państwa ma 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Dozamelu. Uprawnieni pracownicy firmy mogą bezpłatnie nabyć 15 proc. udziałów spółki. Pozostałe 85 procent Ministerstwo Skarbu Państwa chce sprzedać. Do udziału w negocjacjach można zgłaszać się do 6 lipca 2012 r.
Pierwsze podejście do prywatyzacji Dozamelu Skarb Państwa zrobił w lipcu 2011 roku. Wtedy oferty złożyły trzy podmioty: Dolnośląska Fabryka Maszyn Elektrycznych, Global Retail and Residential Estate Services i spółka MAKSIMUM. Negocjacje zamknięto bez rozstrzygnięcia w kwietniu bieżącego roku.
Dozamel to spadkobierca wieloletnich tradycji przedsiębiorstwa produkcyjnego Dolmel. Spółka specjalizuje się w świadczeniu kompleksowych usług dla przemysłu. Zajmuje się wynajmem i zarządzaniem nieruchomości własnymi lub dzierżawionymi (m.in. centrum konferencyjnym we Wrocławskim Parku Przemysłowym).
Świadczy też usługi transportowe (kolejowe i samochodowe), magazynowe i hotelarskie (hotel Wodnik). Jest dostawcą mediów, organizuje wczasy wypoczynkowe i szkolenia, prowadzi też centrum BHP i myjnię samochodową.
W ostatnich latach Dozamel notował przychody ze sprzedaży na poziomie 76-82 mln zł oraz zysk netto rzędu 4,4-6,5 mln zł. Spółka zatrudnia ok. 230 pracowników.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze