Reklama

Skarb Państwa chce sprywatyzować wrocławski Dozamel

13/06/2012 00:00

Do kupienia jest 85 procent udziałów Dolnośląskiego Zakładu Usługowo-Produkcyjnego Dozamel z Wrocławia – ministerstwo Skarbu Państwa zaprosiło do negocjacji potencjalnych inwestorów. To już druga próba prywatyzacji spółki.

Skarb Państwa ma 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Dozamelu. Uprawnieni pracownicy firmy mogą bezpłatnie nabyć 15 proc. udziałów spółki. Pozostałe 85 procent Ministerstwo Skarbu Państwa chce sprzedać. Do udziału w negocjacjach można zgłaszać się do 6 lipca 2012 r.

Pierwsze podejście do prywatyzacji Dozamelu Skarb Państwa zrobił w lipcu 2011 roku. Wtedy oferty złożyły trzy podmioty: Dolnośląska Fabryka Maszyn Elektrycznych, Global Retail and Residential Estate Services i spółka MAKSIMUM. Negocjacje zamknięto bez rozstrzygnięcia w kwietniu bieżącego roku.


Dozamel to spadkobierca wieloletnich tradycji przedsiębiorstwa produkcyjnego Dolmel. Spółka specjalizuje się w świadczeniu kompleksowych usług dla przemysłu. Zajmuje się wynajmem i zarządzaniem nieruchomości własnymi lub dzierżawionymi (m.in. centrum konferencyjnym we Wrocławskim Parku Przemysłowym).

Świadczy też usługi transportowe (kolejowe i samochodowe), magazynowe i hotelarskie (hotel Wodnik). Jest dostawcą mediów, organizuje wczasy wypoczynkowe i szkolenia, prowadzi też centrum BHP i myjnię samochodową.

W ostatnich latach Dozamel notował przychody ze sprzedaży na poziomie 76-82 mln zł oraz zysk netto rzędu 4,4-6,5 mln zł. Spółka zatrudnia ok. 230 pracowników.


tm

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości