Reklama

Startuje miejska wypożyczalnia samochodów elektrycznych. Można już pobrać aplikację Vozilla

03/11/2017 13:42

Od 4 listopada będzie można korzystać z miejskiej wypożyczalni samochodów elektrycznych. Z „Vozilli” – taką nazwę nosi system – może skorzystać każdy, kto ma ważne prawo jazdy. Cena wypożyczenia w pełni elektrycznego samochodu to złotówka za minutę. Można już pobierać specjalną aplikację na smartfony.

W ramach projektu Vozilla mieszkańcy Wrocławia oraz turyści od najbliższej soboty będą mogli korzystać z 200 nowoczesnych i ekologicznych samochodów marki Nissan Leaf. Każdy z pojazdów wyposażony jest w klimatyzację i radio. Samochody mają także automatyczną skrzynię biegów. Maksymalna prędkość, z jaką może poruszać się Vozilla to 147 km/h.


Zgodnie ze specyfikacją przedstawioną przez producenta samochód na pełnym ładowaniu ma przejechać nawet 250 km. Klienci miejskiej wypożyczalni nie muszą się jednak martwić o ładowanie pojazdów, robi to obsługa Vozilli. W aplikacji możemy za to sprawdzić, jaki jest przewidywany zasięg danego samochodu przy aktualnym naładowaniu akumulatorów.

Reklama

Samochód wypożyczyć będzie można za pomocą specjalnej aplikacji. Przy pierwszym logowaniu musimy wypełnić krótki formularz oraz przesłać skan lub zdjęcie swojego prawa jazdy. Przed wypożyczeniem auta musimy też podać dane swojej karty płatniczej (z której ma być ściągana należność za przejazd) lub doładować skarbonkę (system pre-paid).


Zobacz, jak wypożyczyć miejski samochód elektryczny? [INSTRUKCJA]


Aplikacja Vozilla już pojawiła się w sklepie Google Play (tutaj). Za jej pomocą możemy sprawdzić nie tylko, gdzie znajdują się najbliższe pojazdy, ale też lokalizację specjalnych „zielonych kopert”, które są zarezerwowane dla pojazdów z wypożyczalni. Przypomnijmy jednak, że wypożyczony samochód możemy zostawić w dowolnym miejscu, gdzie nie jest zabronione parkowanie i nie jest to prywatny parking płatny (Vozillę można parkować na miejscach w strefie płatnego parkowania obsługiwanej przez ZDiUM).

Reklama

Docelowo za minutę jazdy wypożyczonym samochodem płacić będziemy 1 zł za minutę. W listopadzie obowiązywać będzie promocyjna cena 0,50 zł za minutę. Bez zmian pozostaje cena za parkowanie (jeśli chcemy, żeby nikt nam nie zajął samochodu w tym czasie), która wynosi 10 groszy za minutę.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości