Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Kamieńskiego dostał od władz Wrocławia prezent warty 8 mln 420 tys. zł. Chodzi o działkę położoną tuż przy lecznicy o powierzchni 4 hektarów.
– Oficjalnie darowizna trafi do województwa, które jest organem założycielskim szpitala – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.
Władze szpitala planują, by na tym terenie postawić hotel.
– Powstanie tu hotel dla naszych pracowników oraz dla lżej chorych pacjentów. Dzięki temu, że będą w nim spać, będziemy mogli przyjąć więcej chorych w poważnym stanie – tłumaczy prof Wojciech Witkiewicz, dyrektor szpitala przy ul. Kamieńskiego.
W nowym hotelu ma powstać pół tysiąca miejsc noclegowych.
Wcześniej władze Wrocławia przekazały na rzecz województwa dolnośląskiego:
- nieruchomość przy pl. Wolności o pow. 4 942 m² i wartości rynkowej 14 584 078 zł, na potrzeby rozbudowy Opery Wrocławskiej,
- nieruchomość o pow. 1.7289 ha przy ul. Kosmonautów o wartości rynkowej 635 197 zł, w celu realizacji inwestycji „Nowy Szpital Wojewódzki we Wrocławiu”.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze