Reklama

Szpital przy ul. Kamieńskiego dostał od Wrocławia prezent za prawie 8,5 mln zł

12/03/2012 00:00

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Kamieńskiego dostał od władz Wrocławia prezent warty 8 mln 420 tys. zł. Chodzi o działkę położoną tuż przy lecznicy o powierzchni 4 hektarów.

– Oficjalnie darowizna trafi do województwa, które jest organem założycielskim szpitala – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Władze szpitala planują, by na tym terenie postawić hotel.
– Powstanie tu hotel dla naszych pracowników oraz dla lżej chorych pacjentów. Dzięki temu, że będą w nim spać, będziemy mogli przyjąć więcej chorych w poważnym stanie – tłumaczy prof Wojciech Witkiewicz, dyrektor szpitala przy ul. Kamieńskiego.

W nowym hotelu ma powstać pół tysiąca miejsc noclegowych.

Wcześniej władze Wrocławia przekazały na rzecz województwa dolnośląskiego:

- nieruchomość przy pl. Wolności o pow. 4 942 m² i wartości rynkowej 14 584 078 zł, na potrzeby rozbudowy Opery Wrocławskiej,

- nieruchomość o pow. 1.7289 ha przy ul. Kosmonautów o wartości rynkowej 635 197 zł, w celu realizacji inwestycji „Nowy Szpital Wojewódzki we Wrocławiu”.


jagr

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości