Reklama

Tędy już jeździmy! Dwie wrocławskie ulice otwarte po remoncie [ZDJĘCIA]

19/06/2021 08:15

Na jednej trwają jeszcze ostatnie prace, druga jest już zupełnie gotowa - miasto ponownie udostępniło ulice Osobowicką i Smolecką. Co się zmieniło?

W piątkowy wieczór oddana do użytku po remoncie została ulica Smolecka. To łącznik między ulicami Robotniczą oraz Braniborską i Strzegomską, który był zamknięty na czas budowy wiaduktu na TAT. W trakcie realizacji inwestycji podjęto decyzję o zwiększeniu zakresu prac: dodatkowo wyremontowano nawierzchnię pod wiaduktem i wybudowano nowe chodniki.


Natomiast w sobotę, 19 czerwca, na remontowany fragment Osobowickiej (między pętlą tramwajową i placem Wyzwolenia) wróciły autobusy linii 118, 140 i 257.

Reklama

- Wykonawca będzie prowadził w kolejnych dniach prace przy budowie chodników i dróg rowerowych na niektórych odcinkach przy tej ulicy, ale kierowcy będą mogli już korzystać z jezdni w obu kierunkach - informuje Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.


W ramach zadania przebudowane zostało 1,3 km ul. Osobowickiej wraz z sieciami podziemnymi. W efekcie powstanie w sumie 1,5 km nowej drogi dla rowerów, 3,5 km chodników oraz nowe miejsca postojowe. Przy pętli wybudowany został parking typu "park & ride" na 48 miejsc. Przy remontowanej ulicy nasadzono 47 drzew, a kolejne 82 drzewa zostały posadzone m.in. przy ul. Krotoszyńskiej, ul. Ostrowskiej oraz przy skrzyżowaniu ul. Bałtyckiej i Osobowickiej.

Reklama

Osobowicka była remontowana od 2019 r. w dwóch etapach przez firmę Eurovia. Wartość całej inwestycji to 33,8 mln zł.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości