Reklama

Budowa TAT. Wiadukt nad Smolecką przechodzi próby obciążeniowe [ZDJĘCIA]

19/05/2021 10:21

W środę na nowym wiadukcie nad ulicą Smolecką, zbudowanym w ramach powstającej Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór, prowadzone były próby obciążeniowe.

Wiadukt nad Smolecką, który powstał w miejscu wyburzonego obiektu, ma 22 m długości i 17 m szerokości, a jego przęsło - ponad 21 m. Do jego wykonania użyto m.in. 1400 m szesc betonu i 200 ton stali zbrojeniowej. Skorzystają z niego nie tylko jadące na Nowy Dwór tramwaje, ale też autobusy MPK, rowerzyści i piesi. Zbudowała go firma Filar za 6,5 mln zł.


-  To bardzo ważny obiekt inżynieryjny, który pozwoli na skorzystanie z tego fragmentu TAT, na odcinku od pl. Orląt Lwowskich do ul. Śrubowej, przed terminem oddania całej trasy na Nowy Dwór - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Reklama

W próbach obciążeniowych obiektu biorą udział trzy ciężarówki, każda obciążona 30 tonami ładunku. Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie wiaduktu zorganizowane zostaną próbne przejazdy.


- Pierwsze wyniki wypadły znakomicie. Analizy przeprowadzają eksperci z Politechniki Wrocławskiej - informuje Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.


Deadline na dokończenie TAT na Nowy Dwór, mija na początku 2023 roku. Jest to największa inwestycja komunikacyjna miasta od 1949 roku, kiedy wybudowana została linia tramwajowa na Leśnicę: 7 km trasy autobusowo-tramwajowej oraz dwa wiadukty (w tym także 160-metrowy nad torami kolejowymi). Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 370 mln zł, z czego 113 mln zł to dofinansowanie unijne.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości