Reklama

To miała być największa i najnowocześniejsza galeria we Wrocławiu

20/01/2022 11:44

Gdy 15 lat temu zamykano targowisko działające obok domu handlowego Astra, plany były ambitne. - To będzie nowy wrocławski rynek - mówili inwestorzy o potężnej, nowoczesnej galerii Idylla, która miała powstać w tym miejscu. Nie powstała do dziś. I już nie powstanie.

W miejscu, które miała zająć galeria powstają dziś kolejne biurowce. A z dawnych planów została już tylko kładka nad ul. Na Ostatnim Groszu, którą mieszkańcy pobliskich osiedli mieli dochodzić do nowej galerii. 

W miejscu targowiska miał najpierw powstać hipermarket Geant, a gdy firma wycofała się z Polski - Real. W 2007 roku teren kupiła firma Mayland, właściciel wielu dużych centrów handlowych w Polsce. To właśnie ona zapowiadała, że wybuduje tutaj galerię, jakiej Wrocław jeszcze nie widział. Najpierw nazwano ją Idylla, potem Idylla Astra - bo pojawił się pomysł połączenia planowanej galerii z działającą obok Astrą i stworzenie jednego, potężnego centrum handlowego.

Ostatecznie plany zostały porzucne w 2016 roku. - W bliskiej odległości od naszego terenu powstało CH Magnolia, które, ze względu na ofertę modową, stało się dominującym centrum w regionie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Wrocław znajduje się obecnie na pierwszym miejscu pod względem nasycenia powierzchnią handlową wśród ośmiu największych polskich aglomeracji - ogłosił wtedy niedoszły inwestor. A zamiast galerii wokół Astry zaczęły powstawać kolejne biurowce.

Zobaczcie w galerii zdjęć, jak miała wyglądać Idylla Wrocławska.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości