Reklama

Tory rozebrane, czas na „pracę pod spodem”. Tak wygląda remont na Glinianej

04/03/2026 19:56

Na skrzyżowaniu ulic Glinianej i Borowskiej zakończyła się rozbiórka torowiska. Równolegle ekipy działają też przy Glinianej i Łódzkiej, gdzie trwa frezowanie podbudowy przed montażem nowych szyn i betonowych płyt.


W ramach remontu torowiska na Glinianej prace prowadzone są w dwóch miejscach – na skrzyżowaniu z ul. Borowską oraz w rejonie skrzyżowania z ul. Łódzką.

Na skrzyżowaniu Glinianej i Borowskiej rozbiórka starego torowiska jest już zakończona. Teraz wykonawca zajmuje się tym, czego z poziomu chodnika nie widać - zagęszczaniem stabilizacji oraz zabezpieczeniami nad uzbrojeniem terenu, które zdecydują o trwałości nowego torowiska. Kolejny krok to ułożenie warstwy ochronnej torowiska, a w przyszłym tygodniu - montaż mat wibroizolacyjnych i wielkogabarytowych płyt betonowych, które przyspieszają prace i ułatwią przyszłe wymiany samych szyn.

Reklama

W tym samym miejscu swoje roboty zakończyło już MPWiK - pod torami wymieniono ponad 120‑letnią żeliwną rurę i wykonano nową przewiązkę, dzięki czemu teren mógł wrócić w całości do dyspozycji torowców. To zabezpiecza sieć wodociągową na kolejne lata i pozwala uniknąć sytuacji, w której świeżo wyremontowane torowisko trzeba byłoby rozkopywać z powodu awarii podziemnej infrastruktury.

Z kolei na skrzyżowaniu Glinianej i Łódzkiej wciąż trwa etap rozbiórkowy. Po potwierdzeniu jakości istniejącej konstrukcji na podstawie odwiertów wykonawca przejdzie do montażu nowych szyn i betonowej zabudowy, również z użyciem wielkogabarytowych płyt, które ustabilizują cały układ torowy, szczególnie na łukach.

Reklama

Cała inwestycja na Glinianej ma zakończyć się wiosną i jest wyceniana łącznie na ok. 4,6 mln zł.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 04/03/2026 20:57
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości