Reklama

Tragiczny pożar hotelu w centrum Wrocławia. Nie żyje jeden z gości


Mężczyzna w wieku 39 lat, jeden z gości hotelowych zmarł w wyniku pożaru, do którego doszło w piątkowy poranek w hotelu Plaza w centrum Wrocławia. Na miejscu trwa nadal akcja gaśnicza. Służby będą ustalały dlaczego w hotelu doszło do pożaru.


Pożar pojawił się około godziny 4 rano w piątek, w jednym z pokoi hotelowych na IV piętrze hotelu Plaza, który znajduje się w samym centrum Wrocławia przy ul. Drobnera. Wiadomo, że jeszcze przed przyjazdem służb z obiektu ewakuowało się 78 osób. Ich życiu nic nie zagraża. Jedna z tych osób skarżyła się na dolegliwości, zajęli się nią medycy.

- Po zlokalizowaniu pożaru dotarliśmy do mężczyzny, który został przekazany ratownikom medycznym. Lekarz stwierdził jego zgon - poinformował portal TuWroclaw.com Damian Górka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Zmarły to 39-letni mężczyzna, jeden z gości hotelowych. Obecnie na miejscu działa jeszcze osiem zastępów straży, działania służb polegają m.in. na oddymianiu pomieszczeń. 

Reklama

Na razie nie wiadomo jaka była przyczyna pożaru. - To będzie ustalała grupa operacyjno-procesowa - słyszymy z kolei od Aleksandry Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/12/2025 18:20
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Qutass 2025-12-19 10:21:49

    Widać że to nie był drobny pożar np telewizora tylko dość intensywne ognisko pożarowe. Allbo gość hotelowy coś nabroił, albo najprawdopodobniej eksplozja baterii Litowo Jonowej

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    pt 2025-12-19 10:33:08

    Pewnie ładowanie smartfona na pościeli lub fotelu zamiast w łazience. Byłem przy zapłonie baterii umiejscowionej w 20 litrowym garnku. Człowiek ma maksymalnie 5 sekund na ucieczkę jeśli jest pomiędzy źródłem ognia a drzwiami. Skup ognia potrafi mieć 4-5 m wysokości i jeśli pomieszczenie jest niskie to nie ma szans na żadną ewakuację, a co dopiero reagując na sytuację po wybudzeniu ze snu jeśli się w ogóle wybudzi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    pt 2025-12-19 11:21:02

    Pewnie ładowanie smartfona na pościeli lub fotelu zamiast w łazience. Byłem przy zapłonie baterii umiejscowionej w 20 litrowym garnku. Człowiek ma maksymalnie 5 sekund na ucieczkę jeśli jest pomiędzy źródłem ognia a drzwiami. Skup ognia potrafi mieć 4-5 m wysokości i jeśli pomieszczenie jest niskie to nie ma szans na żadną ewakuację, a co dopiero reagując na sytuację po wybudzeniu ze snu jeśli się w ogóle wybudzi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości