Ciąg dalszy zamieszania wokół koszykarskiego Śląska Wrocław. W poniedziałek, 22 marca, Maciej Zieliński zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa wrocławskiej drużyny. Popularny „Zielony” piastował to stanowisko zaledwie osiem dni.
Maciej Zieliński poinformował, że podjął tę decyzję w związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi objęcia przez niego funkcji prezesa zarządu spółki Śląsk Wrocław Basketball. – Nie chcę, by przed decydującą fazą sezonu i możliwością wywalczenia kolejnego medalu , drużyna była skoncentrowana na problemach pozaboiskowych – czytamy w opublikowanym przez niego oświadczeniu.
Zieliński zapowiada, że obejmie w Śląsku funkcję, która nie będzie kolidować z pracą radnego miasta Wrocławia, a zarazem pozwoli mu być obecnym przy nadchodzących w Śląsku zmianach. – Moja miłość do drużyny zawsze była wyżej niż ego i ambicje i tak zostanie ma zawsze – podkreśla popularny „Zielony”.
Przypomnijmy, że w poniedziałek, 15 marca, na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki, zwołanym przez Fundację „Kosynierka”, Maciej Zieliński został wybrany nowym prezesem koszykarskiego Śląska. Wyborów nie uznaje za legalne obecny zarząd klubu. Przedstawiciele Fundacji „Kosynierka” są zaś przekonani o ich legalności. Uważają też, że dotychczasowy zarząd Śląska, w tym prezes Michał Lizak, nie miał prawa pełnić swych funkcji już od maja 2019 roku, ale oficjalnie odwołany został dopiero 15 marca 2021 roku.
CZYTAJ TEŻ: ZAOGNIA SIĘ KONFLIKT O ŚLĄSK. CZY ZIELIŃSKI BEZPRAWNIE WTARGNĄŁ DO SIEDZIBY KLUBU?
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze