Reklama

Tymon Tymański w Łykendzie

04/06/2009 00:00

Tymon Tymański wystąpi dziś o 21.30 w klubie Łykend, nie bez powodu koncert odbędzie się w 20 rocznicę masakry na placu Tiananmen.

Tymański jest instrumentalistą, aktorem, dziennikarzem, autorem wierszy i prozy. Jest znany ze współpracy z grupami Miłość i The Transistors, tym razem wystąpi jako lider Yass Ensemble, z którym zagra materiał ze swojej najnowszej płyty „ Free Tibet”.


 


Usłyszymy na niej, oprócz wątków tybetańskich, afroamerykański jazz, rockową awangardę i elektronikę, a także reggae i funky. Ten krążek wyraźnie określa postawę muzyków, głównie Tymona, który jest buddystą. Tymański otwarcie i głośno sprzeciwia się przemocy stosowanej przez reżim Chiński w Tybecie.

Reklama

 


Koncert ma na celu również uczczenie brutalnej pacyfikacji studentów protestujących na placu Tiananmen w Pekinie. Dziś około godziny 20 będzie można zapalić świeczkę na pl. Dominikańskim na znak pamięci o tej masakrze.


Magdalena Bober

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości