Reklama

Udany mecz debiutów w wykonaniu #VolleyWrocław

14/01/2021 16:42

Poniedziałkowe spotkanie pomiędzy drużynami Enea PTPS Piła i #VolleyWrocław obfitowało w wiele emocji. Wrocławianki wygrały na wyjeździe 3 do 0. Co ciekawe kibice w meczu mogli podziwiać aż dwa debiuty na ławce trenerskiej.

28 grudnia oficjalnie stery objął Dawid Murek. 43-latek to jeden z najlepszych polskich siatkarzy ostatnich lat, trzykrotny mistrz Polski, mający na koncie 277 oficjalnych występów w reprezentacji kraju. Na stanowisku pierwszego trenera wrocławskiej drużyny zastąpił Wojciecha Kurczyńskiego. Nowy szkoleniowiec ma już na swoim koncie pierwszy sukces. Jego zespół wygrał Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet „I Memoriał im. Lecha Kaczyńskiego”, który odbywał się w Częstochowie. Murek na debiut w lidze musiał jednak poczekać do 11 stycznia.


Zmiany również na stanowisku drugiego trenera. W tej roli po raz pierwszy zadebiutował Patryk Gosztyła, dotychczasowy statystyk drużyny. Z #VolleyWrocław współpracuje od sezonu 2017/2018, kiedy w roli statystyka zastąpił Kurczyńskiego. Gosztyła, jako zawodnik, reprezentował barwy AKS Resovii Rzeszów, z którym w 2010 roku został mistrzem Polski kadetów.

Reklama

- Wyszedłbym na malkontenta gdybym poniedziałkowej wygranej 3:0 nie uznał za wspaniałe rozpoczęcie przygody na ławce trenerskiej. Zdecydowanie jestem zadowolony z wyniku, a przede wszystkim dumny z postawy drużyny w trakcie tego meczu. Dziewczyny pokazały, że potrafią przetrwać momenty nierównej gry i wrócić skoncentrowane w końcówce. Wierze, że właśnie takie cechy będą naszą domeną a także, powodem do zmartwień wśród przeciwników – mówi Patryk Gosztyła.


- Uczucia są świetne, bo coś do czego dążyłem staje się faktem. Swoją przygodę szkolenia w tym wymiarze rozpocząłem uważam, najlepiej jak mogłem, bo czerpiąc ogrom wiedzy od doktora Edwarda Superlaka w trakcie studiów. Potem współpracowałem z Markiem Solarewiczem, a następnie Wojtkiem Kurczyńskim. Jestem im niezmiernie wdzięczny za inspiracje i naukę jaką z tego czasu wyniosłem. Towarzyszy mi też radość na myśl o tym, że kolejną personą od której mogę się uczyć jest Dawid Murek. Los chyba jednak mi sprzyja i z tego miejsca dziękuję Zarządowi klubu za obdarowanie zaufaniem. Jeśli chodzi o moją rolę to za cel stawiam sobie, każdego dnia po prostu być lepszym człowiekiem i trenerem oraz analogicznie taką samą chęcią motywować dziewczyny w zespole – dodaje drugi trener #VolleyWrocław.

Reklama

Debiut obaj trenerzy mogą zaliczyć do udanych. Siatkarki #VolleyWrocław wywiozły z Piły trzy punkty. W meczu 15. kolejki TAURON Ligi wygrały z miejscową drużyną Enea PTPS Piła 3:0. Kolejny sprawdzian już w piątek (15 stycznia). Rywalem będzie BKS BOSTIK Bielsko-Biała.


ah

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości