Przedstawiciele linii Ryanair zapowiedzieli wprowadzenie lotów z Wrocławia do irlandzkiego miasta Cork. Samoloty zaczną tam kursować 12 listopada – będzie to już 23 połączenie irlandzkich linii ze stolicy Dolnego Śląska. Niewykluczone, że za jakiś czas Ryanair uruchomi też loty wewnątrzkrajowe.
Bilety na nowe połączenie będzie można kupić od 3 sierpnia.
- To już 23 połączenie z Wrocławia. Do Cork będziemy latać dwa razy w tygodniu, a pierwsze loty odbędą się w listopadzie. Ceny biletów będą się zaczynać od 19 złotych – mówi Tomasz Żegliński z Ryanair.
Wraz z otwarciem nowego połączenia, Ryanair wprowadza wyprzedaż biletów na loty po Europie.
- Otwarcie kolejnego połączenia świętujemy sprzedażą biletów z cenami zaczynającymi się od 1 zł do 19 zł na podróż po Europie we wrześniu, październiku i listopadzie. Promocja trwa tylko do 7 sierpnia – wyjaśnia Tomasz Żegliński.
Przedstawiciele irlandzkich linii tłumaczą, że Ryanair jest jedną z najbardziej stabilnych finansowo i zyskownych linii lotniczych na świecie i ma ponad 2 mld euro rezerw gotówkowych. Nie istnieje więc ryzyko, że skończą jak OLT Express.
- Ryanair udowadnia, że można w Polsce latać tanio. Ważne, żeby robić to z głową – podkreśla Dariusz Kuś, prezes wrocławskiego lotniska.
Ryanair nie wyklucza, że w przyszłości wprowadzi też loty pomiędzy miastami w naszym kraju.
- Żeby latać po Polsce potrzebujemy następnych baz. Rozmawiamy już na ten temat z czterema kolejnymi lotniskami w kraju. Wprowadzenie lotów krajowych będziemy rozważać w 2013 i 2014 roku – zapowiada Tomasz Żegliński.
W przyszłym roku we Wrocławiu ma pojawić się też drugi samolot Ryanair, który będzie stacjonował w bazie irlandzkich linii lotniczych w stolicy Dolnego Śląska.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze