Kilkadziesiąt osób ubranych na zielono zebrało się w niedzielę na wrocławskim rynku, by z samych siebie ułożyć drzewo. Jak podkreślają organizatorzy, happeningiem tym chcą zwrócić uwagę na problem wycinki drzew.
Zdaniem ekologów kwietniowa nowelizacja przepisów dotyczących wycinki drzew na terenach prywatnych (tzw. Lex Szyszko) niewystarczająco chroni drzewa przed wycinką.
Działacze stowarzyszeń ekologicznych Greenpeace i miastoDrzew postanowili zwrócić uwagę władz na ten problem, ubierając się na zielono i układając ze swoich ciał kształt drzewa. Zgromadzonym towarzyszył baner z napisem „Wrocławianie kochają drzewa”.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze