Reklama

W obronie zieleni ułożyli drzewo na wrocławskim rynku [ZDJĘCIA]

28/05/2017 16:14

Kilkadziesiąt osób ubranych na zielono zebrało się w niedzielę na wrocławskim rynku, by z samych siebie ułożyć drzewo. Jak podkreślają organizatorzy, happeningiem tym chcą zwrócić uwagę na problem wycinki drzew.

Zdaniem ekologów kwietniowa nowelizacja przepisów dotyczących wycinki drzew na terenach prywatnych (tzw. Lex Szyszko) niewystarczająco chroni drzewa przed wycinką.


Działacze stowarzyszeń ekologicznych Greenpeace i miastoDrzew postanowili zwrócić uwagę władz na ten problem, ubierając się na zielono i układając ze swoich ciał kształt drzewa. Zgromadzonym towarzyszył baner z napisem „Wrocławianie kochają drzewa”.


bas / fot. Wojciech Bolesta

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości