Reklama

We Wrocławiu ruszyło nowe laboratorium do testów na koronawirusa

25/03/2020 12:22

W DCO przy pl. Hirszfelda we Wrocławiu od środy badane są pacjentów, u których lekarze podejrzewają zakażenie koronawirusem. Dziennie laboratorium jest w stanie potwierdzić lub wykluczyć zakażenie nawet u kilkudziesięciu osób. Wkrótce w naszym mieście mają jeszcze powstać dwa kolejne takie miejsca.

– Dzisiaj uruchomiliśmy kolejne laboratorium dedykowane personelowi medycznemu przy Dolnośląskim Centrum Onkologii – ogłosił w środę marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.


Dolnośląski samorząd zapowiada, że w ciągu kilku najbliższych dni, podobne laboratoria mają zacząć działać przy dwóch innych wrocławskich szpitalach: przy ul. Kamieńskiego oraz na Koszarowej, gdzie już został zamówiony specjalny sprzęt.


Marszałek poinformował też, że na finiszu są już formalności związane z uruchomieniem Dolnośląskiego Pakietu Wsparcia dla Ochrony Zdrowia, w ramach którego dodatkowe 40 mln zł z budżetu województwa zasili szpitale w regionie, ze szczególnym uwzględnieniem placówek zajmujących się chorymi na COVID-19.

Reklama

Urzędnicy zdecydowali już o podziale kwot dla poszczególnych placówek i wkrótce rozpoczną przyjmowanie zamówień. – Dyrektorzy już w tym momencie będą wiedzieli, jakimi kwotami dysponują i będą mogli złożyć dyspozycje dotyczące zamówień publicznych – poinformował marszałek Przybylski.



bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości