Reklama

We wrocławskiej katedrze wyświęcono 15 nowych księży [ZDJĘCIA]

27/05/2017 10:21

W sobotni poranek we wrocławskiej katedrze odbyły się święcenia nowych księży. Prezbiterami zostało dziś 14 diakonów archidiecezji wrocławskiej oraz jeden przedstawiciel zakonu klaretynów.

Wrocławskie seminarium duchowne jest jedną z najstarszych uczelni kształcących osoby duchowne w Polsce. Zostało powołane do życia przez bp. Kaspra z Łagowa w październiku 1565 roku jako owoc Soboru Trydenckiego.


– Formowało wówczas powołanych do kapłaństwa od Śląska Cieszyńskiego aż po Brandenburgię. Po wojnie zainaugurowało działalność 8 października 1947. Na pierwszy rok zgłosiło się wówczas 24 alumnów. W okresie powojennym wykształciło i uformowało ponad 1500 księży, pracujących głównie w diecezjach: wrocławskiej, legnickiej i świdnickiej oraz w wielu krajach Europy i poza jej granicami – opowiada ks. Rafał Kowalski, rzecznik wrocławskiej kurii.

Reklama

Piętnaścioro diakonów biorących udział w sobotnich uroczystościach dziś otrzyma uprawnienia prezbiterów, co oznacza, że będą mogli sprawować msze święte, udzielać sakramentu pokuty oraz namaszczenia chorych.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości