Reklama

Wojewoda: będą kary za łamanie zakazu odwiedzin w szpitalach!

07/03/2020 16:23

Wojewoda dolnośląski zapowiada, że osoby łamiące zakaz odwiedzin w szpitalach będą musiały liczyć się z karami finansowymi. Wielu mieszkańców naszego regionu ignoruje środki bezpieczeństwa wprowadzone w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa z Chin.

Przypomnijmy, że wojewoda dolnośląski już w jakiś czas temu apelował o zawieszenie odwiedzin w szpitalach. Pierwsze placówki na terenie Dolnego Śląska stosowny zakaz wprowadziły już pod koniec stycznia. Teraz apel jest ponawiany ze względu na wystąpienie pierwszego potwierdzonego przypadku zarażenia wirusem 2019-nCoV we Wrocławiu.


Okazuje się jednak, że nie wszyscy stosują się do wytycznych, co zdaniem lekarzy może przyczynić się do roznoszenia wirusa. Służby zapowiadają, że osoby niestosujące się do zakazu będą musiały liczyć się z karami.

Reklama

– Nieprzestrzeganie tego zakazu jest działaniem na szkodę zdrowia i życia, zarówno personelu, jak i pacjentów – mówił podczas sobotniej konferencji prasowej wojewoda Jarosław Obremski.


Wiadomo, że łamanie zakazu odwiedzin w szpitalach będzie traktowane jak wykroczenie, a osoba je popełniająca może otrzymać mandat. W wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach (np. by zostawić niezbędne rzeczy) odwiedziny u chorego są możliwe po wcześniejszym skontaktowaniu się i uzyskaniu zgody personelu szpitala.


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości