Reklama

Wojewoda ujawnia statystyki dotyczące III fali epidemii na Dolnym Śląsku

05/04/2021 16:52

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski ujawnił statystyki pokazujące w jakim tempie wzrasta liczba zajętych miejsc na szpitalnych oddziałach covidowych na Dolnym Śląsku, a także jak szybko rośnie zapotrzebowanie na terapię respiratorową. – Wyciągając wnioski z II fali, odpowiednio wcześniej zwiększyliśmy wydajność w szpitalach i dołożyliśmy wszelkich starań, aby poprawić wydolność systemu służby zdrowia – zapewnia przedstawiciel rządu w regionie.

Wojewoda Obremski w poniedziałek zamieścił na Facebooku szczegółowe statystyki związane z III falą epidemii koronawirusa na Dolnym Śląsku. Wynika z nich jednoznacznie, że trzecia fala epidemii jest dużo groźniejsza od dwóch poprzednich.


Z danych przedstawionych przez wojewodę wynika, że maksymalna dzienna liczba zachorowań w III fali jest o 17% większa, niż miało to miejsce na jesień. Znacznie gorzej wygląda sytuacja dotycząca osób, które wymagają hospitalizacji. Tu w krytycznych momentach zanotowano 64% wzrost w stosunku do poprzedniego piku epidemii.

Reklama

Podobnie jest, jeśli chodzi o pacjentów wymagających podłączenia do respiratora – zazwyczaj są to pacjenci w najcięższym stanie. W krytycznym momencie jesiennego nasilenia epidemii w ciągu jednego dnia na Dolnym Śląsku z respiratorów korzystało 157 pacjentów, w Poniedziałek Wielkanocny liczb ta wynosiła 263, co oznacza wzrost o 68%.



Wojewoda zapewnia, że władze centralne przewidziały te wzrosty i tylko dzięki wcześniejszemu przygotowaniu udało się uniknąć zapaści w służbie zdrowia.


– Wyciągając wnioski z II fali, odpowiednio wcześniej zwiększyliśmy wydajność w szpitalach i dołożyliśmy wszelkich starań, aby poprawić wydolność systemu służby zdrowia oraz zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Dolnego Śląska. Przekonaliśmy się również, jak istotną rolę odgrywają szpitale tymczasowe. Tysiące dodatkowych miejsc zapewniają nam bezpieczeństwo i wspomagają szpitale, przejmując pacjentów z różnych miejsc w regionie – tłumaczy Jarosław Obremski, który jednak apeluje do mieszkańców naszego regionu o dalsze przestrzeganie obostrzeń sanitarnych. – Jeżeli nie wykażemy się odpowiedzialnością, konsekwencje mogą być bardzo poważne. System ochrony zdrowia jest już bardzo obciążony – przestrzega wojewoda.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości