Reklama

Wrocław: 1-3 maja szczepienia Johnson & Johnson bez wcześniejszej rejestracji

29/04/2021 13:31

W dniach 1-3 maja we Wrocławiu można zaszczepić się przeciwko COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji. W trakcie długiego weekendu majowego, osoby z uprawnionej grupy wiekowej, mogą przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson.

Dolnośląski Urząd Wojewódzki poinformował, że na Dolny Śląsk trafiło 2,5 tys. dawek szczepionej firmy Johnson & Johnson. Preparat ten od pozostałych dostępnych w Polsce wyróżnia się tym, że jest podawany tylko w jednej dawce (pozostałe szczepienia trzeba powtórzyć po określonym czasie).


W weekend majowy tj. 1, 2 i 3 maja szczepienie tym preparatem odbywa się w mobilnym punkcie na parkingu przed urzędem wojewódzkim przy ul. Powstańców Warszawy. Co ważne, w tych dniach obowiązuje  rejestracja.


Punkt szczepień czynny jest od 9:00 do 17:00 lub wyczerpania zapasów szczepionek przeznaczonych na dany dzień. Warto jednak mieć na uwadze, że w sobotę od rana przed punktem ustawiły się długie kolejki. – Mimo niesprzyjającej pogody mamy bardzo duże zainteresowanie akcją, z czego bardzo się cieszę – informował w sobotę rano wojewoda Jarosław Obremski.

Reklama

1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i więcej, zaś 3 maja punkt przyjmie takżę 34 i 35 latków. Szczepieni są też wszyscy z grupy 30+, którzy w przeszłości zgłosili chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymali na tej podstawie e-skierowanie.



bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości