Reklama

Wrocław: 35-latek z siekierą w ręce napadł na sklep

15/02/2018 13:07

Policjanci z komisariatu Rakowiec zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który na początku tego miesiąca napadł na jeden z wrocławskich sklepów spożywczych. Mężczyzna podczas rozboju z siekierą w ręku sterroryzował ekspedientkę i ukradł ze sklepowej kasy 400 złotych.

– Do zdarzenia doszło na początku lutego 2018 roku. Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec zostali poinformowani o dokonanym napadzie rabunkowym w jednym ze sklepów ogólnospożywczych. Jak ustalili skierowani natychmiast na miejsce policjanci, sprawca wszedł do placówki handlowej i grożąc ekspedientce siekierą, doprowadził ją do stanu bezbronności. Mężczyzna następnie dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie blisko 400 złotych – relacjonuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak z dolnośląskiej policji.


Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zabezpieczyli m.in. porzuconą przez sprawcę siekierę. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej policjanci z pionu kryminalnego wytypowali i kilka dni później zatrzymali 35-letniego mieszkańca Wrocławia podejrzanego o ten czyn.

Reklama

W ubiegłą środę na podstawie zebranych przez funkcjonariuszy materiałów dowodowych sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec 35-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.



W świetle obowiązujących przepisów za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast, jeżeli sprawca tego przestępstwa popełnia je z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozić mu może kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości