Reklama

Wrocław: fałszywy policjant szukał narkotyków w mieszkaniach seniorów

15/02/2018 13:48

Niecodzienny sposób na życie znalazł sobie 36-latek z Wrocławia. Z fałszywą legitymacją policyjną odwiedzał wrocławian w podeszłym wieku i pod pozorem wykonywania czynności związanych z poszukiwaniem narkotyków dokonywał przeszukań mieszkań, podczas których z domów seniorów ginęły pieniądze.

Z ustaleń policji mężczyzna swoją działalność na terenie Dolnego Śląska rozpoczął na początku lutego tego roku. Wrocławianin podczas wizyt w prywatnych mieszkaniach informował swoje ofiary, że prowadzi czynności w związku z poszukiwaniem narkotyków, dlatego sprawdzał pomieszczenia i rzeczy osobiste seniorów.


W ramach swoich działań policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 36-letni wrocławianin, który już wcześniej był znany wrocławskim policjantom.

Reklama

– Sąd na podstawie zebranych dowodów i materiałów wydał już postanowienie o tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat – mówi asp. szt. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji.


Policjanci odnotowują, że w ostatnim czasie pojawia się sporo osób, które podszywają się pod policjantów. – Pamiętajmy, że prawdziwy funkcjonariusz powinien mieć przy sobie jednocześnie legitymację policyjną i identyfikator służbowy. Najczęściej czynności związane z przeszukaniem realizowane są przez co najmniej dwóch funkcjonariuszy. W przypadku jakiejkolwiek wątpliwości zadzwońmy na numer alarmowy 997 – radzi policjant.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości