Reklama

Wrocław: Kolejny szpital ma ograniczoną ilość tlenu

05/04/2021 10:59

Po szpitalu przy Fieldorfa, problemy z wygenerowaniem dodatkowych ilości tlenu pojawiły się w niedzielę w szpitalu im. Falkiewicza na wrocławskim Brochowie. Lecznica nie przyjmuje nowych pacjentów z COVID-19, bo instalacja tlenowa nie byłaby w stanie wytworzyć dla nich gazu do tlenoterapii.

– Szpital Wojewódzki im. Falkiewicza we Wrocławiu wstrzymał przyjęcia nowych pacjentów z COVID-19 ze względu na ograniczoną przepustowość instalacji tlenowej – poinformował w niedzielę po południu Michał Nowakowski, rzecznik prasowy marszałka województwa dolnośląskiego.


Na oddziale covidowym szpitala na Brochowie przebywa ponad 30 pacjentów. Łącznie dla osób zakażonych koronawirusem jest tam zabezpieczonych 55 łóżek. Pacjenci, którzy znajdują się w szpitalu, mają zapewniony dostęp do tlenu. – Tlen w instalacji szpitalnej, z której wspomagani są pacjenci jest cały czas utrzymywany na stabilnym, bezpiecznym poziomie. Szpital posiada również zapasy tlenu – deklaruje Nowakowski.

Reklama

Do podobnej sytuacji w sobotę doszło w szpitalu im. Marciniaka przy ul. Fieldorfa na Stabłowicach. W ciągu jednego dnia jednak udało się jednak zoptymalizować instalację, tak by wytwarzała więcej tlenu w ciągu doby.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości