Reklama

Wrocław: nowe perony tramwajowe w centrum [ZDJĘCIA]

14/01/2022 22:05

Od soboty, 15 stycznia, pasażerowie mogą korzystać z nowych peronów tramwajowych w centrum. Oznacza to, że zlikwidowane zostały tymczasowe przystanki, które znajdowały się przed skrzyżowaniem ul. Św. Katarzyny z Purkyniego.

– Perony zostały przebudowane aby wyprofilować na całej długości ich nową wysokość. Ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z pojazdów wszystkich grupom pasażerów bez względu na ich wiek i sprawność fizyczną – zapewnia Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Dodaje, że zgodnie z wytycznymi MKZ nawierzchnię peronów na przystanku Nowy Targ wykonano z płyt oraz kostki granitowej. – Chodziło o to, by stworzyć spójną kompozycję z przyległymi obiektami zabytkowymi – wyjaśnia.

Zarząd Zieleni Miejskiej nasadził tam kasztanowce czerwone. – Zakres prac wymagał również budowy odwodnienia oraz przesunięcia kolidującego słupa trakcyjnego, aby uzyskać wymaganą przestrzeń dla wiaty przystankowej – mowi Mazur. Podkreśla też, że nowe wiaty przystankowe są wyposażone w zabezpieczenia chroniące przed kolizją z ptakami. W obrębie przystanku i przejścia przez ul. Purkyniego zamontowano zaś dodatkowe latarnie

Koszt inwestycji wynosi 670 tys. zł. Zrealizowaną ją w trybie projektuj – buduj, a generalnym wykonawcą była wrocławska firma Elektrotim. Prace budowlane rozpoczęły się w październiku 2021 roku.


mh/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości