Reklama

Wrocław: od weekendu sporo zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej

14/04/2021 16:46

Od soboty, 24 kwietnia, czeka nas wyjątkowo dużo modyfikacji w kursowaniu tramwajów i autobusów. Utrudnienia czekają także kierowców. 

Kolejny etap przebudowy Mostów Pomorskich 

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac, związanych z przebudową Mostów Pomorskich (zakończenie prac w obrębie skrzyżowania z ulicą Grodzką), od 24 kwietnia planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych i 7.

"Szóstka"w kierunku pętli Krzyki powróci na swoją stałą trasę przejazdu, a "siódemka" jadąca w kierunku Kleciny będzie kursowała od placu Powstańców Wielkopolskich przez plac Staszica, ulicę Pomorską, Dubois, most Uniwersytecki, ulicę Grodzką i Nowy Świat do ulicy Kazimierza Wielkiego z pominięciem przystanków "Paulińska" i "Dubois".

W kierunku powrotnym linia 6 i 7 będzie kursowała bez zmian przez ulicę Szewską.

Przebudowa skrzyżowania Jagiełły i Dmowskiego

Od soboty, przez około pół roku, na skrzyżowaniu Dmoskiego i Jagiełły będą obowiązywały objazdy, spodowane startem kolejnego etapu budowy trasy tramwajowej na Popowice. Szczegóły tutaj.

Wyłączenie przystanku "Przybyszewskiego" 

Na wniosek Rady Osiedla Karłowice-Różanka, od 24 kwietnia planowane jest wyłączenie przystanku autobusowego "Przybyszewskiego", który zlokalizowany jest przy ulicy Przybyszewskiego pomiędzy ulicą Czajkowskiego i Aleją Kasprowicza.

Autobusy linii A116119 i kursy nocne linii 246, jadące w kierunku Kromera lub ulicy Żmigrodzkiej, będą zatrzymywały się na sąsiednich przystankach: Koszarowa (Szpital) przy ulicy Koszarowej i pl. Daniłowskiego przy skrzyżowaniu Alei Kasprowicza i ul. Berenta.

Nowy etap budowy TAT



Na zbliżający się weekend planowane jest rozpoczęcie prac w ramach budowy trasy tramwajowej na Nowy Dwór na ulicy Strzegomskiej, na odcinku od Nowodworskiej do Rogowskiej. Wykonawca TAT wkroczy m. in. na pas rozdzielający jezdnie. 

Reklama



W związku z planowanym rozpoczęciem budowy TAT w ciągu ulicy Strzegomskiej, na odcinku od ul. Nowodworskiej do ul. Rogowskiej, od 24 kwietnia (sobota) miasto planuje wprowadzenie zmian na 16 liniach autobusowych w zakresie lokalizacji przystanków oraz zwężenia jezdni. 



mgo, ks

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości