Reklama

Wrocław: pijana opiekunka zabrała niemowlę do parku

21/05/2021 12:42

Wrocławscy policjanci podjęli interwencję, gdy kobieta siedziała na trawie w jednym z miejskich parków. Obok niej, na kocu, leżał 10-miesięczny chłopiec, a przy nim - puszka z otwartym piwem. Badanie stanu trzeźwości 47-latki wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w jej organizmie. 

Pijana opiekunka została zatrzymana, a niemowlę przekazano rodzicom. Jeżeli okaże się, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem, naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Niebezpieczną sytuację w parku na Grabuszynku zauważył jeden z przechodniów i od razu zawiadomił funkcjonariuszy, bo wyczuł od kobiety silną woń alkoholu. Gdy podeszli do niej policjanci, poświadczyła, że jest opiekunką dziecka i faktycznie wypiła wcześniej dwa piwa. 

Reklama

- Dzięki odpowiedzialnej postawie mieszkańca Wrocławia, który nie pozostał obojętny, gdy zauważył zagrożenie, oraz szybkim działaniom policjantów, nie doszło do żadnej tragedii - komentuje Łukasz Dutkowiak, rzecznik wrocławskiej policji.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości