Wrocławska policja we wtorek prowadzi na ulicach miasta i kilku podwrocławskich miejscowości akcję „NURD”, czyli działania prowadzące do poprawy bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Chodzi przede wszystkim o pieszych i rowerzystów, ale też wszystkich innych, którzy na drodze nie są chronieni nadwoziem pojazdu.
– Funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego – wyjaśnia asp. sztab. Łukasz Dutkowiak, oficer prasowy wrocławskiej policji. – Policjanci więcej uwagi poświęcą również wykroczeniom powstających na relacji kierujący samochodami, a użytkownicy pojazdów jednośladowych – dodaje.
Mundurowi uczulają kierowców, by większą uwagę zachowywali m.in. przy przejazdach dla rowerzystów, a także dostosowali prędkość do przepisów oraz warunków na drodze.
Policjanci apelują też o rozwagę do samych rowerzystów. – Powinniśmy zawsze pamiętać, że mniejsze gabaryty jednośladów utrudniają innym ich spostrzeżenie. Każdy z nich powinien mieć świadomość, możliwości bycia niezauważonym na drodze przez innego uczestnika ruchu drogowego – przypomina asp. sztab. Dutkowiak.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze