Reklama

Wrocław: Policja prowadzi w mieście akcję „NURD”

25/05/2021 08:57

Wrocławska policja we wtorek prowadzi na ulicach miasta i kilku podwrocławskich miejscowości akcję „NURD”, czyli działania prowadzące do poprawy bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Chodzi przede wszystkim o pieszych i rowerzystów, ale też wszystkich innych, którzy na drodze nie są chronieni nadwoziem pojazdu.


– Funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego – wyjaśnia asp. sztab. Łukasz Dutkowiak, oficer prasowy wrocławskiej policji. – Policjanci więcej uwagi poświęcą również wykroczeniom powstających na relacji kierujący samochodami, a użytkownicy pojazdów jednośladowych – dodaje.

Reklama

Mundurowi uczulają kierowców, by większą uwagę zachowywali m.in. przy przejazdach dla rowerzystów, a także dostosowali prędkość do przepisów oraz warunków na drodze.


Policjanci apelują też o rozwagę do samych rowerzystów. – Powinniśmy zawsze pamiętać, że mniejsze gabaryty jednośladów utrudniają innym ich spostrzeżenie. Każdy z nich powinien mieć świadomość, możliwości bycia niezauważonym na drodze przez innego uczestnika ruchu drogowego – przypomina asp. sztab. Dutkowiak.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości