Reklama

Wrocław: Spore kolejki na stacjach. Od 1 stycznia paliwo będzie znacznie droższe

31/12/2022 15:43

Ostatni tak duży ruch mieliśmy po wybuchu wojny na Ukrainie, gdy kierowcy w panice wykupowali paliwo - usłyszeliśmy od sprzedawców z wrocławskich stacji benzynowych. Od rana w sylwestra ustawiają się na nich kolejki, bo 1 stycznia paliwo sporo podrożeje.

Tylko do końca roku obowiązuje obniżona, 8-procentowa stawka VAT na paliwa w Polsce. Od Nowego Roku kupując zarówno benzynę, jak i olej napędowy i gaz, trzeba będzie zapłacić 23 procent podatku. Jakie zmiany cen na stacjach oznacza to w praktyce? W sylwestra na najtańszych stacjach we Wrocławiu za litr benzyny 95-oktanowej trzeba było zapłacić 6,50 zł, po Nowym Roku cena ta może wzrosnąć do 7,40 zł. Olej napędowy, który dziś można było kupić we Wrocławiu w cenie 7,65 zł za litr, może podrożeć nawet do 8,70 zł, a LPG może podrożeć z 3,05 zł do 3,47 zł.


Analitycy z portalu e-petrol.pl przewidują, że realny wzrost cen na stacjach od 1 stycznia będzie jednak niższy, bo sprzedawcy będą obniżali swoje marże, walcząc o klientów. Już dziś Orlen niespodziewanie obniżył ceny paliw w hurcie aż o 12 procent. Według serwisu e-petrol.pl, realnie benzyna podrożeje o 13 - 30 groszy na litrze, olej napędowy o 18 - 33 grosze, a LPG - o 8 - 19 groszy.


m

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości