W najbliższy piątek, 6 października w Narodowym Forum Muzyki odbędzie się 2. Europejskie Forum Radiowe. W tym roku radiowcy będą dyskutować o kształtowaniu mediów publicznych oraz promowaniu muzyki. Gośćmi specjalnymi będą radiowcy z różnych krajów Europy.
Jak podkreślają organizatorzy celem konferencji, jest dyskusja o korzyściach i zagrożeniach dla Big Data – metody legalnego gromadzenia informacji z różnych źródeł, a następnie ich analizowania i wykorzystywania do własnych celów – oraz stworzenie platformy do wymiany opinii, doświadczeń i najlepszych praktyk wśród ekspertów zainteresowanych tą technologią.
Obok przedstawicieli polskich nadawców publicznych wśród uczestników wydarzenia znajdą się m.in. zastępca dyrektora Radia BBC – Graham Ellis, dyrektor cyfryzacji Radia France – Laurent Frisch, dr Jenny Weinand – radca prawny Europejskiej Unii Nadawców (EBU), a także czołowi polscy eksperci i specjaliści z dziedziny technologii Big Data, Michał Sadowski i Edward Mężyk. Gospodarzem 2. Europejskiego Forum Radiowego będzie prezes zarządu Polskiego Radia S.A. – Jacek Sobala.
– W Polsce Big Data staje się coraz bardziej istotnym zagadnieniem nie dla każdego z nas. To narzędzie służące do legalnego gromadzenia i przetwarzania danych o użytkownikach Internetu. W rezultacie tworzony jest profil użytkownika-konsumenta, który później można wykorzystać do konkretnych celów – tłumaczy Adam Burakowski, koordynator Konferencji, Dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą Polskiego Radia. – Na podstawie zgromadzonych informacji precyzuje się potrzeby podmiotów i proponuje dopasowane rozwiązania. Big Data pomaga lepiej poznać użytkowników Internetu. Korzystanie z tej technologii budzi jednak pewne wątpliwości. Pojawiają się pytania o nadmierną ingerencję w życie prywatne obywateli. O tych i innych wątpliwościach będziemy dyskutować podczas konferencji Big Data we Wrocławiu – dodaje.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze