Lokal po zlikwidowanym dyskoncie sieci Biedronka, działającym przez 9 lat przy placu Kościuszki 21/1A, wciąż straszy pustką.
W lokalu przy pl. Kościuszki 21/1A kiedyś działał salon Empiku, zastąpiony na przełomie 2011 i 2012 roku sklepem sieci Biedronka. Otwarcie dyskontu w zabytkowej okolicy wzbudziło wtedy sporo kontrowersji i protesty mieszkańców kamienicy.
Biedronka wycofała się z tej lokalizacji niepostrzeżenie, pod koniec grudnia 2021 roku. Dlaczego?
- W bezpośrednim sąsiedztwie sklepu, w promieniu zaledwie około 50 metrów, w galerii Renoma znajduje się inny sklep naszej sieci. Lokal przy ul. Kościuszki nie miał możliwości zaoferowania swoim klientom pełnego asortymentu ze względu na niewielką salę sprzedaży (około 300 m kw.) oraz brak możliwości jej powiększenia - tłumaczy Marcin Kajser, starszy menedżer sprzedaży w sieci Biedronka.
Powierzchnia sali sprzedaży Biedronki w Domu Handlowym Renoma przy ul. Świdnickiej 40 to 800 m kw. Sklep ma wydzieloną strefę czterech kas samoobsługowych oraz cztery kasy tradycyjne. Wcześniej w tym lokalu, do listopada 2016 r., działały delikatesy zlikwidowanej sieci Alma.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze