Reklama

Wrocławska elektrociepłownia do modernizacji. Co się zmieni?

23/01/2023 09:37

Rejon ulicy Łowieckiej zostanie objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Tak zadecydowali wrocławscy radni. Kogeneracja planuje nową inwestycję na terenie elektrociepłowni.

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich przy ulicy Łowieckiej zyska nowe, ekologiczne urządzenia do produkcji ciepła? Jest na to duża szansa: Kogeneracja rozważa zainstalowanie w nieczynnej już części elektrowni zasilanych gazem agregatów kogeneracyjnych, gazowych kotłów wodnych oraz zasilanych energią elektryczną przemysłowych pomp ciepła i elektrodowych kotłów wodnych. Firma przygotowuje się do realizacji inwestycji, ale najpierw teren ten musi zostać objęty planem zagospodarowania przestrzennego, który uwzględni te zmiany. Wrocławska rada miejska w ubiegłym tygodniu uchwaliła przystąpienie do tych prac.


Na działce zabudowanej nieczynną elektrociepłownią EC1 oraz na terenie pomiędzy nimi i Odrą staną nowe kotły i pompy. "Inwestycja ta jest konieczna ze względu na transformację energetyczną, zaostrzające się wymogi regulacyjne i środowiskowe oraz kończącą się żywotność techniczną obecnie zainstalowanych jednostek wytwórczych – bloków węglowych, których wyłączenie z eksploatacji zaplanowano na 2030 rok" - czytamy w uzasadnieniu uchwały Rady Miejskiej Wrocławia.

Reklama

Czytaj także: Na tych osiedlach we Wrocławiu strach oddychać. Tu sąsiad truje sąsiada • www.tuwroclaw.com


- Strategia PGE zakłada odejście od produkcji opartej na węglu. Rozważamy, by na terenie nieczynnej dziś elektrowni we Wrocławiu zainstalować nowe urządzenia produkcyjne, wykorzystujące technologie nisko- i zeroemisyjne. Zmiana miejscowego planu zagospodarowania umożliwi nam przygotowanie i realizację inwestycji, która zapewni mieszkańcom Wrocławia czystsze powietrze. Z punktu widzenia produkcji ciepła EC Wrocław przy ul. Łowieckiej pozostanie głównym zakładem wytwórczym Kogeneracji we Wrocławiu - informuje biuro prasowe PGE Energia Ciepła.

Reklama

Spółka, do której należy Kogeneracja, jest obecnie w trakcie analiz. - Badamy możliwości doboru i zastosowania najbardziej optymalnych technologii i urządzeń nisko- i zeroemisyjnych, które mają zagwarantować pewność i bezpieczeństwo dostaw ciepła oraz zminimalizować wpływ na środowisko - dodaje biuro prasowe PGE Energia Ciepła.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości