Reklama

Wrocławski szpital tymczasowy uruchomił kolejne miejsca respiratorowe

13/04/2021 11:09

Wrocławski szpital tymczasowy przy ul. Rakietowej we wtorek znów zwiększył liczbę dostępnych miejsc. W placówce uruchomiono kolejne miejsca z respiratorami do wentylacji mechanicznej poza oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii.

Do tej pory w szpitalu tymczasowym na wrocławskim Muchoborze Wielkim działały głównie łóżka internistyczne z podłączeniem do tlenu. Tlenoterapia jest jedną z podstawowych metod leczenia COVID-19 pacjentów w stanie średnim.


Już w ubiegłym tygodniu zapadła decyzja o uruchomieniu pierwszych 10 respiratorów przy Rakietowej. We wtorek władze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego poinformowały o kolejnym zwiększeniu bazy miejsc w placówce tymczasowej, w tym o 10 kolejnych łóżek do wentylacji mechanicznej poza oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii. To metoda leczenia z nieinwazyjnym wykorzystaniem respiratora. Od metody inwazyjnej różni się tym, że pacjent podłączany jest do maszyny specjalną maską, a nie intubowany. Z takiego rozwiązania mogą korzystać pacjenci, którzy znajdują się w ciężkim stanie, ale są przytomni i mogą współpracować z personelem medycznym.

Reklama

W sumie szpital przy Rakietowej może pomieścić już 273 pacjentów. We wtorek rano zajętych było tam 191 łóżek.


Łącznie wrocławski szpital polowy będzie mógł przyjąć nawet 400-450 pacjentów. W placówce przygotowany jest oddział intensywnej terapii, który ma zostać uruchomiony, w przypadku braku takich miejsc w innych szpitalach.


Koronawirus na Dolnym Śląsku. Ile nowych przypadków? [13.04.2021]


Ministerstwo Zdrowia we wtorek rano poinformowało o ponad 13 tys. nowych przypadków stwierdzonych w ciągu doby, w tym 1 276 na terenie województwa dolnośląskiego. To liczby dużo mniejsze od tych, które obserwowaliśmy jeszcze kilka dni temu.

Reklama

Niestety wciąż spory jest odsetek chorych na COVID-19, którzy wymagają hospitalizacji (stan pacjentów w wielu przypadkach pogarsza się dopiero po jakimś czasie). W informacji podanych przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki wynika, że na terenie całego województwa zajętych jest 2,9 tys. z prawie 3,7 tys. łóżek dla pacjentów z COVID-19, z czego 256 pacjentów wymaga podłączenia do respiratora.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości