Decyzja o ogłoszeniu przetargu na rewaloryzację Bastionu Sakwowego, czyli Wzgórza Partyzantów, zapadła pod koniec grudnia, krótko po tym, jak Wrocław dostał od rządu 18,8 mln zł na ten cel. We wtorek Zarząd Inwestycji Miejskich otworzył oferty.
Jedyną ofertę w przetargu na "rewaloryzację Bastionu Sakwowego we Wrocławiu – Etap I" złożyła w ZIM wrocławska firma Castellum, proponując kwotę ponad 26,8 mln zł. Tymczasem miasto na realizację zadania chce przeznaczyć maksymalnie 21 180 000 zł. Co dalej? Oferta zostanie przeanalizowana pod względem formalnym, ale najprawdopodobniej Zarząd Inwestycji Miejskich powtórzy przetarg, licząc na tańsze propozycje.
Przypomnijmy, że w pierwszym etapie miasto zamierza odrestaurować pawilon perystylowy, czyli dawną Redutę, w tym m. in. salę kolumnową o powierzchni 200 m kw. Remont przejdą elewacja oraz przyległy do Reduty teren.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze