Reklama

Z Wrocławia do Zielonej Góry tylko Kolejami Dolnośląskimi. Zmiany już od grudnia

26/11/2024 11:14

Już od 15 grudnia Koleje Dolnośląskie będą jedynym operatorem połączeń kolejowych na trasie z Wrocławia do Zielonej Góry. Tak będzie aż do 13 grudnia 2025 r. Zmiana ma poprawić jakość usług i punktualność pociągów. 

Wyłącznym operatorem połączenia Wrocław - Zielona Góra od niedzieli, 15 grudnia br. do 13 grudnia 2025 r. będą Koleje Dolnośląskie. Do tej pory cztery pary połączeń na tej trasie realizowało POLREGIO, a osiem Koleje Dolnośląskie. 

Najpierw decyzje w tej sprawie podjęły władze Dolnego Śląska, teraz przyszedł czas na województwo lubuskie. Od połowy grudnia POLREGIO nie będzie obsługiwać połączenia Wrocław - Głogów. To kluczowa część trasy Wrocław - Zielona Góra, więc POLREGIO nie ma możliwości uruchomienia bezpośrednich kursów do tych miast. W tej sytuacji konieczne było powierzenie województwu dolnośląskiemu transportu na odcinku z Wrocławia do Zielonej Góry w granicach administracyjnych województwa lubuskiego. 

Reklama

Podczas poniedziałkowej (25 listopada) sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego radni wyrazili na to zgodę. Decyzja zapadła „w celu prawidłowej realizacji zadania dotyczącego organizacji publicznego transportu zbiorowego w wojewódzkich przewozach pasażerskich” - czytamy w uzasadnieniu uchwały. 

W związku z niskim poziomem zadowolenia z usług świadczonych przez spółkę POLREGIO, zmiana, która wejdzie w życie za niecałe trzy tygodnie, ma być zmianą na lepsze - przede wszystkim dla pasażerów, na co dzień korzystających z transportu kolejowego. 

Reklama

- To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Dolnego Śląska i województwa lubuskiego! Wraz z nowym rozkładem jazdy pociągów wszystkie połączenia pomiędzy Zieloną Górą a Wrocławiem będą realizowane przez Koleje Dolnośląskie. Na linii będą kursować nowoczesne, wygodne pociągi. Co ważne, połączenia będą realizowane zarówno przez Wołów, jak i przez Legnicę – mówi Michał Rado, wicemarszałek Dolnego Śląska.

– POLREGIO nie realizuje umowy, którą podpisaliśmy. Pociągi są odwoływane już nagminnie, jest około 40-50 opóźnień dziennie. Mieszkańcy mają dosyć spóźnień do szkoły, do lekarza, do pracy. Często też po prostu nie mogą dojechać – stwierdził podczas ostatnich obrad Sejmiku wicemarszałek województwa lubuskiego, Sebastian Ciemnoczołowski. 

Reklama

Podkreślił również pozytywną współpracę z Kolejami Dolnośląskimi – Mają 8 par pociągów na tej trasie i nie ma ani jednej skargi, nie dochodzi do odwołania pociągu ani do opóźnień, więc wybór jest oczywisty. Wybieramy przewoźnika, który oferuje dobrą jakość, nowoczesne szynobusy i przewiezie naszych mieszkańców na czas.

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/11/2024 20:36
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości