Reklama

Złodziejski duet w rękach policji. Ukradli m.in. zestaw do monitoringu

01/03/2018 11:17

Elektronarzędzia, wideodomofon oraz zestaw do monitoringu – takie przedmioty padły łupem wrocławskiej pary złodziei, którzy od pewnego czasu okradali jeden z marketów budowlanych. Łączna suma strat w tej sprawie to blisko 8 tys. złotych.

–  Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec realizując czynności operacyjne w sprawie kradzieży mienia w sklepach, ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o te przestępstwa – mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak z sekcji prasowej KWP we Wrocławiu.


Zatrzymanymi okazali się 2 9-letnia kobieta oraz 33-letni mężczyzna. Oboje to mieszkańcy Wrocławia. Z ustaleń policjantów wynika, że wykorzystując nieuwagę pracowników, para wyniosła z e sklepów m.in. wideodomofon, elektronarzędzia oraz zestawy do monitoringu wizyjnego o łącznej wartości blisko 8 tysięcy złotych.

Reklama

–  Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego podejrzanym udowodniono popełnienie łącznie 4 tego typu czynów. Oboje przyznali się do zarzutów za kradzieże mienia – dodaje asp. szt. Łukasz Dutkowiak .


33-latek dobrowolnie poddał się karze zaproponowanej przez prokuratora w wysokości 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności oraz zobowiązał się do naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonego.


O dalszym losie kobiety zadecyduje teraz sąd. Z a kradzież mienia może grozić jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości