Elektronarzędzia, wideodomofon oraz zestaw do monitoringu – takie przedmioty padły łupem wrocławskiej pary złodziei, którzy od pewnego czasu okradali jeden z marketów budowlanych. Łączna suma strat w tej sprawie to blisko 8 tys. złotych.
– Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec realizując czynności operacyjne w sprawie kradzieży mienia w sklepach, ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o te przestępstwa – mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak z sekcji prasowej KWP we Wrocławiu.
Zatrzymanymi okazali się 2 9-letnia kobieta oraz 33-letni mężczyzna. Oboje to mieszkańcy Wrocławia. Z ustaleń policjantów wynika, że wykorzystując nieuwagę pracowników, para wyniosła z e sklepów m.in. wideodomofon, elektronarzędzia oraz zestawy do monitoringu wizyjnego o łącznej wartości blisko 8 tysięcy złotych.
– Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego podejrzanym udowodniono popełnienie łącznie 4 tego typu czynów. Oboje przyznali się do zarzutów za kradzieże mienia – dodaje asp. szt. Łukasz Dutkowiak .
33-latek dobrowolnie poddał się karze zaproponowanej przez prokuratora w wysokości 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności oraz zobowiązał się do naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonego.
O dalszym losie kobiety zadecyduje teraz sąd. Z a kradzież mienia może grozić jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze