Reklama

Arkady Wrocławskie umierają. Sklepy już spakowane

11/12/2023 18:50

To już ostatnia świąteczna gorączka zakupów w Arkadach Wrocławskich. Jeśli można tu mówić o gorączce, bo nawet w tym okresie w galerii tłumów nie ma. Nic dziwnego, bo i miejsc gdzie zrobimy zakupy jest coraz mniej. Zamiast sklepów i świątecznych wystaw widać tylko zamknięte kraty. A kolejne działające tu salony właśnie się pakują. W przyszłym roku Arkady Wrocławskie zakończą działalność. Potem zostaną wyburzone.

Arkady Wrocławskie zakończą działalność w pierwszej połowie przyszłego roku. Dokładnej daty na razie nie podano. - W najbliższych miesiącach Develia planuje złożyć wniosek o pozwolenie na wyburzenie obiektu - mówił portalowi TuWroclaw.com jeszcze w listopadzie Paweł Ruszczak, wiceprezes zarządu Develia S.A., do której należą Arkady Wrocławskie. 


TAK DZIŚ WYGLĄDAJĄ ARKARDY WROCŁAWSKIE - KLIKNIJ I ZOBACZ


Już teraz, gdy wchodzimy do Arkad Wrocławskich, duża część sklepów jest pozamykana. Obuwniczy CCC właśnie się pakuje. 


- Jest blisko, mało ludzi i łatwo mi było tu przyjść z dzieckiem. Były tu wszystkie sklepy, których potrzebuję. Zdecydowanie szkoda. Jestem zdecydowanie za tym, żeby nie zamykać Arkad - mówi Marta Tomczyk, jedna z klientek. 

Reklama

Katarzyna Juchimiuk również najczęściej odwiedza Arkady Wrocławskie z dzieckiem.  - Jest tu wszystko, czego potrzebuję: Pepco czy zoologiczny, którego nie ma nigdzie indziej w pobliżu. Korzystałam też z happymum, to sklep z ubraniami dla kobiet w ciąży. Szkoda tego miejsca - mówi Katarzyna Juchimiuk. 


- Strasznie szkoda. Jestem przyzwyczajona do tej galerii handlowej. Można było zrobić zakupy bez przebijania się przez tłum - dodaje Magda z Wrocławia. 


TAK DZIŚ WYGLĄDAJĄ ARKARDY WROCŁAWSKIE - KLIKNIJ I ZOBACZ


Ale Arkady Wrocławskie miały też kilka miejsc, których nie było nigdzie indziej. To na przykład butik Inspiracja, ZOO Team z całą gromadą gadów (choć tu podobne miejsce znajdziecie w Sky Tower), wspomniany happymum, a także sklep Ambition. Była też Klockownia, chętnie odwiedzana przez dzieci czy OH Kino. I tego kina we Wrocławiu nie ma nigdzie indziej. Tu również jest mniej ludzi niż w Multikinie w Pasażu Grunwaldzkim czy wielkim Cinema City IMAXwe Wroclavii. Wystarczy też przejść się do Magnolii - w każdy weekend strefa gastronomiczna i kino Helios znajdujące się na tym samym piętrze oblegają tłumy. 

Reklama

- Niektórzy tu pracują od paru lat, będzie szkoda, ale to nie jest zależne od nas. OH Kino różni się od pozostałych kin, w sieciowych kinach są tłumy, u nas jest klimatycznie i przytulnie. Niestety, na razie nie wiemy, jakie będą dalsze losy naszego kina - mówi Weronika Kozioł, kierownik OH Kina. 


W Arkadach Wrocławskich jest też wystawa zwierząt egzotycznych. W ZOO Team pustek nie ma, są za to miłośnicy gadów, którzy chętnie biorą na ręce nawet ogromne pytony. 


- Gdy się tu pojawiliśmy, mieliśmy już świadomość, że Arkady będą prędzej czy później zamykane. Nie mamy więc żadnych pretensji do właściciela. Przyszedł ten czas, umowa wygasa nam z końcem lutego. Szukamy zatem nowego miejsca, ale juz raczej nie w galerii handlowej - mówi Andrzej Piróg, prezes ZOO Team. - Pewnie, że szkoda Arkad, bo tu mamy dobrą lokalizację. We Wroclavii jest szaleństwo, część osób woli klimatyczne miejsca. 

Reklama

Andrzej Piróg zapowiada jednak, że o zwierzęta prezentowane w ZOO Team nie ma się co obawiać. Po prostu zmienią lokum, nawet na większe.


Zaglądamy też do sklepu Ambition. Ta marka w Arkadach funkcjonuje co prawda od roku, ale stali bywalcy wiedzą, że zawsze tam był sklep z garnkami i sprzętami domowymi. Wcześniej m.in. w tym miejscu znajdowała się Duka. 


Kiedyś było akwarium z rekinami, dziś są pustki i pozamykane sklepy


- Mamy wielu stałych klientów, wielu mieszka w okolicy. Te osoby mówią nam wprost, że szkoda tej galerii, bo w porównaniu do innych jest kameralna. Nawet dzisiaj jedna pani mi opowiadała, że pamięta początki Arkad, gdy były jeszcze oblegane i było akwarium z rekinami. Niestety, widać, że niektóre sklepy już się zamykają. Zastanawiamy się oczywiście, co będzie po Nowym Roku. My na pewno gdzieś we Wrocławiu będziemy, ale trwają jeszcze rozmowy w sprawie lokalizacji - mówi Milena Kadłubowska, ekspedientka sklepu Ambition. 

Reklama


Milena Kadłubowska ze sklepu Ambition ma wielu stałych klientów, którzy pamiętają jeszcze początki Arkad Wrocławskich


Arkady Wrocławskie wyróżniało też to, że co jakiś czas pojawiały się tu sezonowe stoiska, zwykle tych samych zaprzyjaźnionych marek. Teraz na przykład można zajrzeć na stoisko z ozdobami świątecznymi. 


- Szkoda tej galerii. Nie jest wcale taka stara. Nie ma tłumów, można było w spokoju zrobić zakupy. We Wroclavii jest dziki tłum, ja tam nie potrafię robić zakupów. Wroclavia ma trzy piętra i żeby przejść z jednego sklepu do drugiego trzeba czasem przejść pół galerii, to bardzo męczące - mówi Ewa Merchalska, ekspedientka ze stoiska świątecznego. 

Reklama

Arkady Wrocławskie powstały w 2007 roku (wtedy zakończono ich budowę). Ich znakiem charakterystycznym było akwarium z rekinami. Dziś akwarium już nie ma, a wkrótce nie będzie i samych Arkad. 


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości