Na najbliższy weekend zaplanowane są naprawy gwarancyjne „cyklostrady” w ulicy Grabiszyńskiej. Okazało się, że przed oddaniem drogi do użytku nie wykonano odpowiedniego mocowania torowiska, co ma zostać teraz naprawione. Na czas prac zmienią się trasy kursowania linii 14, 20 i 24. Pasażerów na wyłączonym z ruchu tramwajów odcinku będzie woziła linia autobusowa 720.
Przypomnijmy, że nowa droga rowerowa wzdłuż ulicy Grabiszyńskiej została oddana do użytku na początku tego roku. Inwestycja kosztowała 8,7 mln zł. Jak się okazało ścieżka na przejeździe przy skrzyżowaniu Hallera z Grabiszyńską, nie została odpowiednio wykonana.
– W czasie budowy ścieżki rowerowej na wspomnianym przejeździe nie wykonano odpowiedniego mocowania torowiska i w warunkach zimowych nie można było tej usterki poprawić – tłumaczy Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Zaplanowane na 6 i 7 kwietnia prace spowodują wyłączenie z ruchu odcinka linii tramwajowej od pętli Grabiszynek (za przystankiem Ojca Beyzyma) to węzła FAT. Linie 14, 20 i 14 w sobotę i niedzielę będą kursować według zmienionych tras:
Autobusy ww. okresowej linii będą kursowały z częstotliwością co 10 minut. Pasażerowie posiadający bilety okresowe na linię 14, 20 lub 24 będą mogli bez żadnych dopłat podróżować autobusem linii 720.
Dodatkowo pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 14, 20, 24 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 720 oraz tramwajami linii 4, 5 i 11, autobusami linii 107, 125, 325 na odcinku FAT - Oporów oraz liniami tramwajowymi 14 i 24 kursującymi ulicą Grabiszyńską lub Powstańców Śląskich.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze