Reklama

Koronawirus w Polsce. We Wrocławiu rozłożyli szpital polowy [ZDJĘCIA]

04/03/2020 14:22

W środę koło południa przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu wyrósł szpital polowy. Strażacy rozłożyli tam kilka namiotów, które w przypadku wystąpienia epidemii mogłyby posłużyć do przyjmowania pacjentów. To ćwiczenia związane z epidemią koronawirusa z Chin.

Rozłożenie szpitala polowego przy ul. Borowskiej zaplanowane było w ramach ćwiczeń zarządzonych przez wojewodę dolnośląskiego. Na terenie wrocławskiej lecznicy rozłożone zostały charakterystyczne pomarańczowe namioty, a także instalacja do dezynfekcji.


–  Ćwiczymy na wypadek, gdyby wystąpiła konieczność uruchomienia dodatkowych powierzchni pod badanie osób z podejrzeniem bądź zakażeniem koronawirusem – zapowiadał już z rana wojewoda Jarosław Obremski .


Celem ćwiczeń przeprowadzanych we Wrocławiu i Wałbrzychu jest przygotowanie służb na możliwe scenariusze związane ze zwiększoną ilością mieszkańców zgłaszających się do szpitali w związku z zakażeniem koronawirusem.

Reklama

Przypomnijmy, że w rano Ministerstwo Zdrowia poinformowała o pierwszym potwierdzonym przypadku zachorowania na koronawirus w Polsce. Minister Łukasz Szumowski podczas specjalnej konferencji prasowej ujawnił, że chory, który jakiś czas temu wrócił z Niemiec, przebywa w jednym z zielonogórskich szpitali.


Według danych ze środowego poranka, w dolnośląskich szpitalach przebywa 5 pacjentów z podejrzeniem zachorowania na 2019-nCoV. Jak dotąd u żadnego nie potwierdzono jednak zakażenia wirusem z Chin.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości