Reklama

Nowy biurowiec, a w nim praca dla 1000 osób. Zatrudniają Amerykanie [WIZUALIZACJE]

04/03/2021 12:31

Ponad 600 osób planuje zatrudnić w nowym biurze firma informatyczna GlobalLogic, która jesienią przeniesie się do powstającego aktualnie biurowca Nowa Strzegomska.

Trwa przebudowa Wrocławskiego Parku Biznesu Strzegomska Park przy ul. Strzegomskiej 46-56, wcześniej składającego się z 12 budynków biurowych klasy A o łącznej powierzchni 15 tys. mkw. Pierwsze efekty tych prac zobaczymy jeszcze w tym roku.


- Nasz Park Biznesu był jednym z pierwszych, które powstały we Wrocławiu jeszcze przed rokiem 2000. Obecnie modernizujemy całą zabudowę. W miejscu obecnych budynków powstaną cztery nowe, spełniające najwyższe obecne wymogi (m.in. z parkingami podziemnymi) o łącznej powierzchni prawie 50 tys. mkw. Co ważne, zachowamy większość starodzewia oraz terenów zielonych - mówi Adam Galewski, dyrektor zarządzający Devco.

Reklama

Jeden z nowoczesnych budynków zostanie w całości wynajęty firmie GlobalLogic, której główna siedziba znajduje się w Dolinie Krzemowej w USA, a w Polsce ma kilka oddziałów, w tym jeden we Wrocławiu. Biurowiec będzie miał certyfikat BREEM, przeszklenia na wysokość całego piętra, kondygnację techniczną na dachu, wysokie na 3 metry pomieszczenia, restaurację i ekskluzywny hall wejściowy. Ceglanymi elementami elewacji nawiąże do otoczenia, a dzięki pakietowi specjalnych rozwiązań będzie bezpieczny w czasie epidemii. Tuż obok budowana jest Trasa Autobusowo-Tramwajowa na Nowy Dwór. Nowy przystanek przy Parku Biznesu jest już gotowy.


CZYTAJ TEŻ: BUDOWA BIUROWCA W CENTRUM WZNOWIONA!

Reklama

GlobalLogic zajmie w Nowej Strzegomskiej 10 tys. mkw. powierzchni biurowej. Będzie to jej najnowocześniejsze biuro w Polsce. Inwestycja jest warta 65 mln zł. Firma planuje przeprowadzkę do nowego obiektu, który powstanie w I etapie prac, w październiku 2021 roku. Zasiedlenie drugiej części budynku przewidziano do końca października 2023 roku. Umowa najmu na pierwszy etap została podpisana w grudniu 2019 roku, na 99 miesięcy.


Aktualnie firma GlobalLogic, która ma we Wrocławiu ponad 400 pracowników, szuka do Wrocławia kandydatów do pracy na 57 stanowisk, m. in. inżynierów, menadżerów i testerów. Oferty można znaleźć na jej stronie internetowej. Do końca roku planuje zatrudnić 200 osób, ale to nie koniec rekrutacji. Docelowo w Nowej Strzegomskiej będzie pracowało ponad 1000 osób.

Reklama

- Obecnie prowadzone procesy rekrutacyjne we Wrocławiu nakierowane są na poszukiwania specjalistów do różnych projektów, głównie związanych z sektorem automotive. Mowa tu przede wszystkim o profilu AUTOSAR - mówi Piotr Krzysztofik z GlobalLogic Poland.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości