Reklama

Odwołania za Trzemeską. Komendanci wojewódzki i miejski tracą stanowiska!

22/05/2017 13:26

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak w poniedziałek odwołał komendanta wojewódzkiego dolnośląskiej policji, jego zastępcę oraz komendanta miejskiego. To pokłosie ujawnienia nowych materiałów w sprawie śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie przy ul. Trzemeskiej.

Ze swoimi stanowiskami pożegnają się komendant wojewódzki insp. Arkadiusz Golanowski oraz komendant miejski mł. insp. Dariusz Kokornaczyk . Odwołany został też zastępca komendanta wojewódzkiego odpowiadający za pion prewen cji insp. Krzysztof Niziołek .


Ubiegłoroczna s prawa śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie Stare Miasto nabrała tempa po publikacji materiału dziennikarzy TVN-u, którzy ujawnili, że młody mężczyzna podczas przesłuchania został kilkukrotnie porażony paralizatorem. Szczegóły w artykule: W komisariacie dusili i długo razili paralizatorem 25-latka. Później zmarł

Reklama

To już kolejne zwolnienia w tej sprawie. W niedzielę minister podjął decyzję o wszczęciu procedury zwolnienia funkcjonariusza z  komisariatu przy ul. Trzemeskiej, który użył tasera.


Jak poinformował na Twitterze rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka , wkrótce zostanie wszczęte postępowanie dyscyplinarne wobec osób odpowiedzialnych za wyjaśnienie sprawy śmierci Igora Stachowiaka . Rzecznik w imieniu Policji przeprosił też, za sceny ujawnione w materiale telewizyjnym.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości