Firma Rafin Developer kupiła od Politechniki Wrocławskiej zabytkowy hotel Lothus, dawniej Sajgon, działający przy ul. Wita Stwosza 22-23. Uczelnia wystawiała go na sprzedaż kilkukrotnie, przez trzy lata. Wreszcie się udało.
Ten trzygwiazdkowy hotel stoi tuż przy pl. Dominikańskim i mieści 63 pokoje, trzy sale konferencyjne oraz restaurację. Ostatnio był remontowany 11 lat temu. Politechnika Wrocławska sprzedała go za 13 mln zł dolnośląskiemu deweloperowi Rafin, który zapowiada renowację zabytkowego obiektu.
- Do finalizacji transakcji doszło pod koniec kwietnia – informuje Andrzej Charytoniuk z biura prasowego PWr.
Firma jest właścicielem trzech innych wrocławskich hoteli, zlokalizowanych przy ul. Piłsudskiego - Hotelu Europejskiego, Hotelu Polonia oraz Nowego Hotelu Piast.
Kamienica, w której mieści się hotel Lothus, została zbudowana w 1903 roku. Rafin planuje przeprowadzić gruntowaną modernizację zarówno wnętrz, jak i elewacji, wraz z odtworzeniem historycznego wyglądu budynku. Na górę wróci zadaszenie, dzięki czemu hotel będzie lepiej widoczny.
- W obecniej formule Lothus będzie funkcjonował jeszcze kilka miesięcy. Rozpoczęły się już prace projektowe. Po renowacji chcemy zachować funkcję obieku. Docelowo chcemy, by był to hotel czterogwiazdkowy - mówi Paweł Wlak, wiceprezes zarządu ds. handlowych w Rafin Developer.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze