Reklama

Tramwaj na Nowy Dwór. Będzie przetarg na ostatni odcinek nowej trasy

18/04/2021 08:50

Prezydent Wrocławia zapowiedział przetarg na ostatni, dodatkowy odcinek Trasy Autobusowo-Tramwajowej, który powstanie wzdłuż ulicy Rogowskiej.


- Podjęliśmy decyzję o zgodzie na ogłoszenie przetargu na budowę ostatniego odcinka TAT wzdłuż ul. Rogowskiej. To ostatni, brakujący element w tej gigantycznej inwestycji komunikacyjnej Wrocławia, która połączy Nowy Dwór z centrum miasta - ogłosił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.
 
W przetargu zostanie wyłoniony wykonawca dodatkowego fragmentu nowej trasy tramwajowej oraz pętli przy stacji kolejowej Wrocław Nowy Dwór. W ramach inwestycji przebudowane zostanie 1,7 km Rogowskiej wraz z sieciami podziemnymi, powstanie ok. 1,79 km wydzielonej drogi rowerowej, 1,3 km ciągu pieszo-rowerowego, 2,28 km chodników, przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe oraz pary przystanków tramwajowo-autobusowych wzdłuż ul. Rogowskiej.
Na pętli powstaną dwa stanowiska ładowania autobusów elektrycznych oraz parking P&R na 70 miejsc.
 
Trasa Autobusowo-Tramwajowa na Nowy Dwór to największa wrocławska inwestycja komunikacyjna od 1949 r., kiedy wybudowana została linia tramwajowa na Leśnicę. To m. in. 7 km torowiska z drogą dla autobusów, wspomniany wiadukt i 15 przystanków. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 370 mln zł, z czego 113 mln zł pochodzi z UE. Całość ma być gotowa i oddana do użytku do 2023 roku.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości