Reklama

Wrocławski szpital przyjmie dwukrotnie więcej pacjentów chorych przez smog [ZDJĘCIA]

27/09/2018 14:39

Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc z ul. Grabiszyńskiej jest gotowe przyjąć dodatkowych pacjentów, których schorzenia spowodowane są przez smog. W czwartek odbyło się oficjalne otwarcie rozbudowanego oddziału, na którym chorzy będą mogli być leczeni tlenem. Dzięki inwestycji placówka przyjmie rocznie dodatkowe 67 osób.

– Otwarcie pierwszego na Dolnym Śląsku Pododdziału Nieinwazyjnej Wentylacji Mechanicznej w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu ma ogromne znaczenie – podkreśla wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. – Wszyscy wiemy, jak bardzo niebezpieczne są choroby związane z niewydolnością oddechową. Dzięki temu pododdziałowi dajemy szansę chorym i możemy realnie wpłynąć na zmniejszenie umieralności z powodu przewlekłych chorób płuc. Każde wsparcie tego typu placówek ma znaczenie i tym bardziej dziękuję władzom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za finansowe wsparcie szpitala – dodaje.


Do tej pory na specjalistycznym poddziale DCCHP były cztery łóżka, gdzie leczono pacjentów poszkodowanych m.in. przez smog. Teraz, dzięki wsparciu finansowemu z WFOŚiGW we Wrocławiu Pododdział Intensywnego Nadzoru Pulmonologicznego został zmodernizowany i powiększony o kolejne 4 łóżka.

Reklama

– Pieniądze z Funduszu zostały przeznaczone m.in. na podłączenie aparatury medycznej do podawania chorym tlenu – mówi Łukasz Kasztelowicz, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.


Metoda nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej polega na tym, że choremu na drogi oddechowe zakłada się maskę połączoną przewodem z urządzeniem, które zwiększa ciśnienie w czasie wdechu pacjenta. To wspomaga oddychanie, ułatwiając przepływ powietrza do płuc i odciążając mięśnie oddechowe.


Dyrekcja Centrum szacuje, że zmodernizowany pododdział przyjmie dodatkowo 67 pacjentów z niewydolnością oddechową, którą zaostrza występujący w powietrzu smog. Rocznie po modernizacji z pomocy centrum skorzystają 134 hospitalizowane osoby.


bas / fot. Magda Pasiewicz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości