Najlepiej języki obce, najgorzej geografia – znamy już wstępne wyniku matur napisanych przez absolwentów wrocławskich szkół średnich. Tylko w naszym mieście w maju do matury przystąpiło 4 862 osób. Egzamin zdało 4 112 absolwentów, czyli 84,6%.
Z obowiązkowych przedmiotów młodym wrocławianom najlepiej poszły egzaminy z języków obcych. Cztery osoby, które wybrały sobie język włoski, zdobyły średnio 96% punktów. Nieco gorzej wypadli zdający język francuski (18 zdających, średni wynik: 90%). Maturę zdali też wszyscy (9 osób), którzy wybrali sobie język hiszpański. Najpopularniejszy język angielski wybrało 4 690 uczniów, z czego dla aż 96,2% egzamin zakończył się sukcesem (średni wynik to 80,4%).
Nieco gorzej wypadły wyniki z matematyki. Obowiązkowy egzamin z tego przedmiotu zaliczyło 87,4% zdających (średni wynik 64%). Język polski zdało 96,4% przystępujących (wynik 55,5%).
Z przedmiotów wybieralnych najlepsze wyniki osiągnęli zdający język łaciński i kulturę antyczną (61,1%). Średnio po 54% uzyskali zdający historię muzyki. Najsłabiej wypadły z kolei matury w WOS-u (31,3%) oraz geografii (30,7%).
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze