Obecna we Wrocławiu od kilku lat firma BNY Mellon, światowy lider w dziedzinie usług inwestycyjnych, poinformowała, że chce stworzyć w naszym mieście 30 nowych miejsc pracy w ciągu dwóch lat. Szefowie banku zapewniają też, że przedstawione wiosną plany wielkiej ofensywy rekrutacyjnej i zatrudnienia docelowo 400 osób są nadal aktualne.
Przypomnijmy, w marcu donosiliśmy o planowanej przez BNY Mellon ofensywie rekrutacyjnej we Wrocławiu. Przedstawiciele tej jednej z najbardziej prestiżowych globalnych firm finansowych zapowiadali, że po przenosinach wrocławskiego centrum do Aquarius Business House zatrudnienie wzrośnie o ponad 400 osób.
Teraz BNY Mellon poinformował, że w ciągu następnych dwóch lat zamierza zatrudnić w stolicy Dolnego Śląska 30 kolejnych pracowników, aby wesprzeć swój technologiczny podmiot zależny, czyli spółkę Eagle Investment Systems LLC.
- Oddział we Wrocławiu to jedno z naszych globalnych centrów usług, a jego wyjątkowy zespół odgrywa kluczową rolę w świadczeniu wysokiej jakości usług na rzecz naszych klientów z całego świata. Poszerzenie działalności pozwoli nam zaoferować kolejnym osobom możliwość rozpoczęcia pracy w naszej firmie w związku z tworzeniem przez spółkę Eagle nowej placówki operacyjnej tutaj w Polsce - tłumaczy Martin Ring, dyrektor zarządzający w Globalnym Centrum Usług BNY Mellon we Wrocławiu.
Zapytaliśmy przedstawicieli firmy, czy ogłoszenie zatrudnienia 30 osób oznacza, że wcześniejsze plany przyjęcia do pracy 400 nowych osób są już nieaktualne. W BNY Mellon zapewniają, że tak nie jest.
- Stworzenie 30 miejsc pracy w Eagle Investments Systems to kolejny krok w realizacji programu rozbudowy Global Delivery Centre we Wrocławiu, który ogłosiliśmy w marcu tego roku. Kluczowe elementy tego programu to inwestycja 20 mln USD w biura, infrastrukturę i technologie informatyczne, długoterminowy wynajem nowej siedziby - budynku Aquarius, który zapewni miejsce dla ponad 600 pracowników - wyjaśnia Martin Ring.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze