Reklama

Arcydzieła amerykańskiego filmu przez 2 tygodnie w jednym z wrocławskich kin

11/03/2014 00:00

Od najbliższego piątku rozpoczyna się przegląd legendarnych produkcji, rzadko pokazywanych na dużym ekranie klasyków najsłynniejszej wytwórni Hollywood - Warner Bros., która w 2013 roku obchodziła swoje 90. urodziny.

W programie znalazły się jedne z najpopularniejszych filmów w historii, nieśmiertelne przeboje autorstwa mistrzów hollywoodzkiego kina: musical Deszczowa piosenka Gene"a Kelly"ego i Stanleya Donena, Tramwaj zwany pożądaniem Elii Kazana - wybitna adaptacja dramatu Tennessee Williamsa z Marlonem Brando, Vivien Leigh i Kim Hunter, dwa arcydzieła Stanleya Kubricka - 2001: Odyseja kosmiczna i Mechaniczna pomarańcza.


 


Jeden z najsłynniejszych i najbardziej przerażających horrorów w historii - Egzorcysta Williama Friedkina.

Reklama

 


Buntownik bez powodu - kultowy obraz Nicholasa Raya z wielką kreacją Jamesa Deana, Co się zdarzyło Baby Jane? - thriller Roberta Aldricha z Bette Davis i Joan Crawford w genialnych rolach podstarzałych gwiazd Hollywoodu, pierwszy dźwiękowy film w historii kina Śpiewak jazzbandu Alana Croslanda.


 


Czarnoksiężnik z Oz Victora Fleminga, Rio Bravo Howarda Hawksa, Imperium słońca i Kolor purpury Stevena Spielberga, Co się wydarzyło w Madison County? Clinta Eastwooda, oraz przeboje ostatniej dekady: Ciekawy przypadek Benjamina Buttona Davida Finchera i Incepcja Christophera Nolana.

Reklama

 


Wszystko od 14 do 28 marca w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego.
bs

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości