Reklama

Będą zmiany w komunikacji na zachodzie Wrocławia. Mieszkańcy protestują

19/02/2023 11:31

Miasto zapowiedziało zmiany w komunikacji miejskiej po oddaniu do użytku nowej linii tramwajowej na Popowice. Pojawiła się petycja w obronie trasy autobusu 103 na Pracze Odrzańskie.

Już wiadomo, że przez Popowice, nowym torowiskiem, od maja będą jeździć dwie linie tramwajowe. Linia 19 połączy Kozanów z placem Grunwaldzkim i Halą Stulecia - pojedzie tą samą trasą co autobus C, ale nieco przedłużoną. Linia 18 częściowo pokryje się z linią 32 - z Kozanowa, zamiast jechać Legnicką, pojedzie ulicą Popowicką, przez mosty Pomorskie do centrum miasta i przez Dworzec Główny na Gaj. Docelowo linie C i 32 zostaną zlikwidowane.


Ulicami Kozanowską i Dokerską po zmianach będą kursować autobusy linii 102 i 103, które mają zapewnić mieszkańcom Kozanowa dojazd na tramwaje na Pilczyckiej i Legnickiej. Linia 104 zostanie połączona z linią 140, tworząc nowe połączenie Maślic i Kozanowa z Osobowicami przez węzeł przesiadkowy "Kwiska", a autobusy linii 122 będą kursowały ulicą Legnicką i Zachodnią, a nie Popowicką. Natomiast trasa linii 103 ma zostać skrócona do Kwiskiej, by, jak tłumaczy miasto, nie powielać linii tramwajowych.

Reklama

Ta ostatnia decyzja wywołała sprzeciw mieszkańców zachodnich osiedli Wrocławia.


"Apelujemy do Prezydenta Wrocławia Pana Jacka Sutryka o pozostawienie linii autobusowej nr 103 na trasie przejazdu pomiędzy pętlami Pracze Odrzańskie a pl. Jana Pawła II. Plac Jana Pawła II ze względu na większą liczbę dostępnych linii tramwajowych i autobusowych daje większe możliwości przesiadkowe podczas codziennego poruszaniu się po naszym mieście, jest także przystankiem docelowym dla osób, które chcą udać się do centrum miasta.

Reklama

- Skrócenie trasy linii autobusowej 103 poprzez przeniesienie jej pętli z placu Jana Pawła II na ulicę Kwiską nie tylko utrudni codzienne dotarcie do pracy mieszkańcom wielu zachodnich osiedli, ale też negatywnie wpłynie na pozazawodową część naszej aktywności. Do tej pory jadąc autobusem nr 103 mogliśmy dostać się do placu Jana Pawła II, a następnie do Rynku i całego centrum miasta - mówi Michał Woźnica z Rady Osiedla Leśnica.


Petycję w tej sprawie można podpisywać tutaj.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości