Reklama

Będzie II tura wyborów na Uniwersytecie Przyrodniczym. O stanowisko rektora powalczą dwaj kandydaci

16/06/2020 16:54

Pierwsza tura nie rozstrzygnęła wyborów na rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej, bezwzględnej większości głosów.

W wyborach na rektora bierze udział dwóch kandydatów: prof. Jarosław Bosy i prof. Krzysztof Kubiak. Pierwszy z nich jest prorektorem ds. nauki i współpracy z zagranicą, a drugi – dziekanem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.

Prof. Jarosław Bosy otrzymał 97 głosów, co stanowi 49%, a prof. Krzysztof Kubiak – 95 głosów, czyli 48%. Sześć osób wstrzymało się od głosu.

W piątek, 19 czerwca, dojdzie do drugiej tury. Tego dnia 200 elektorów odda swoje głosy za pośrednictwem internetu. Aby zostać rektorem, należy otrzymać wymaganą większość 51% głosów.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości